Czy ciężko jest zrozumiec niemca?

Temat przeniesiony do archwium.
Myśle nad zaćzęciem intensywnej nauki tego o to języka, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki, bo slyszlam ze niemcy maja tak rozny akcent, ze jak nauczysz sie berlinskiego to innych nie zrozumiesz. Kolejna sprawa to jaki akcent jest najprostrzy dla obcokrajowca z tych wszystkich niemieckojezycznych krajow, jaki najlatwiej zrozumiec? pytam kogos kto ma doswiadczenie w tym jezyku i krajach niemieckojezycznych.
Eine Bordsteinschwalbe braucht nur Saugkraft, keine Deutschkenntnisse.
Also keine Sorge.

Musisz tylko znać po niemiecku: ohne Gummi ein Fuffi extra
edytowany przez Tamod: 05 sie 2012
Cytat: nataliex3
Myśle nad zaćzęciem ...
Jak skączysz myślić, to się zgłoś.
Byłam już w Niemczech, dokładnie w Bawarii. Uczę się niemieckiego już kilka lat i stresował mnie ten wyjazd. Ale stwierdzam, że aby się dogadać wiele nie potrzeba. Owszem musisz znać jakieś podstawy, ale zawsze jakoś da się radę. Dla mnie akcent, którym tam się posługują nie sprawiał dużych problemów. Podobno w Niemczech jest on odbierany , jak u nas śląski. A jak już się pojawiały jakieś nieporozumienia, zawsze można pytać w nieskończoność o co chodzi, bądź by inaczej zadawali pytania. ;)
Cytat: pyzi94
Byłam już w Niemczech, dokładnie w Bawarii. Uczę się niemieckiego już kilka lat i stresował mnie ten wyjazd. .... Podobno w Niemczech jest on odbierany , jak u nas śląski.
Podobno bredzisz.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia