Materiały do nauki języka niemieckiego (radio / strony online)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Uczę się niemieckiego samodzielnie od 1,5 roku. Naukę rozpocząłem od kursu DW: Warum Nicht, a aktualnie przerabiam Deutsch Direkte Methode i jestem na 95 lekcji. Wszystkie słówka z obydwu kursów mam zapisane w Supermemo i regularnie je powtarzam. Jestem w stanie budować samodzielnie proste zdania, znam mniej więcej gramatykę. Brakuje mi jednak biegłości w posługiwaniu się językiem. Potrzebuję sporo czasu na budowę wypowiedzi.

Zależy mi przede wszystkim na komunikatywnym porozumiewaniu się, gdyż pracuję w branży w której język ten jest bardzo istotny. Wypowiedzi nie muszą być poprawne, ważny jest przekaz informacji.

Jako że pracuję przy komputerze i mam dostęp do internetu to mam możliwość słuchania radia. Stwierdziłem więc że, zamiast trójki włączę sobie radio w języku niemieckim. Czy możecie polecić coś na początek? Zależy mi przede wszystkim na tym, aby większość muzyki była w języku niemieckim oraz aby audycje były prowadzone w prostym stylu i bez użycia profesjonalnego słownictwa. Idealnym rozwiązaniem byłoby radio dla obcokrajowców chcących nauczyć się języka, aczkolwiek nie wiem czy coś takiego istnieje. Ponadto prosiłbym o podanie stron online, na których występują np. niemieckie quizy, krzyżówki itp. oraz stron z niemieckimi artykułami, chociaż w tym wypadku podejrzewam że optymalne będzie DW.de

Pozdrawiam
Dann schreibe es gleich auf Deutsch.
Hast du keine Zeit, oder wie?

Nie cuduj, skoro ty taki "komputerowiec".
Inżynier Lenin mówił, że trzeba się uczyć, choćby od diabła.