Lubię niemiecki - gdzie to wykorzystać?

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę się niemieckiego od 8 lat, lubię ten język, bardzo chciałabym móc wykorzystać to w pracy zawodowej. Nie wiem jednak gdzie miałabym się zwrócić, do kogo? Mam za sobą tłumaczenia ustne i pisemne, czyli tzw. doświadczenie, certyfikat ZMP, przymierzam się do KDS. Mieszkam niestety w małej miejscowości, w której nie ma firm międzynarodowych, agencji tłumaczeniowych ani nic w tym stylu. Może ktoś ma jakiś pomysł?? Byłabym wdzięczna...
Pewnie mój wpis za dużo Ci nie pomoże, ale chciałabym Ci doradzić.
Nie wiem, czy już pracujesz, czy jesteś na studiach, ale skoro chcesz wykorzystać niemiecki w pracy, to radzę Ci pójść na głęboką wodę, wyszukać jakąś firmę czy agencję i... spróbować pracy.
Tyle mogę Ci na razie powiedzieć, bo troszkę za mało piszesz (nie wiem, ile masz lat, czy plany zawodowe wiążesz tylko z językami czy jeszcze z czymś innym itp.).
Witaj Kristin,
dzięki za odpowiedź. Mam 28 lat, studiuję zaocznie, pracuję w beznadziejnym biurze. Tak, swoje plany zawodowe wiążę głównie z niemieckim, bo uważam, ze należy robić to, co się lubi. Chciałabym być tłumaczem, nawiązać współpracę z jakąś agencją, czy biurem tłumaczeniowym. Nie wiem tylko, jak wygląda taka praca, tzn. warunki pracy. Oni normalnie zatrudniają, a pracuje się w domu i wysyła materiały przez internet? Czy są to tylko zlecenia, od czasu do czasu? Jak "to ugryźć"?? Może ktoś umie odpowiedzieć mi na te pytania? Czy moje kwalifikacje wystarczą, by być tłumaczem? Gdzie to można sprawdzić?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa