swietny sposob nauki slowek!

Temat przeniesiony do archwium.
czesc! wymyslilam swietny sposob nauki slowek. to znaczy mnie sie podoba i uwazam ze jest naprawde dobry. wydaje mi sie ze jest lepszy dla poczatkujacych ale to juz zalezy. piszemy na kartce najlepiej w komputerze na kolorowo slowka i ich tlumaczenia(na kolorowo poniewaz wtedy lepiej wchodza do glowy:) moze byc nie na kolorowo ale byle tak zeby nam sie jek najmilej z nich uczylo). to wiadomo. ale slowka piszemy w kategoriach, np. podroz, kuchnia, dom, lazienka itd. zeby przy wykozystywaniu ich w praktyce nie okazalo sie ze dywan nam sie kojazy z salonem a musze powiedziec o dywanie ktory lezy w moim pokoju i nie moge znalezc slowka, piszemy dywan w kategorii zarowno salon jak i pokoj. to byl oczywiscie przyklad ktory nie tyczy sie tylko i wyklacznie dywanu. na koniec drukujemy kartke i sie uczymy. niestety ta nauka slowek nam nie oferuje wymowy:9 i to jej. wada. mysle ze w takiej sytuacji warto wejsc na kurs niemickiego bbc i posluchac w jaki sposob mowi sie po niemiecku. i to chyba tyle. piszcie jak wam sie podoba i co uwazacie:)
Tak, sposób jest dobry. Jeśli ktoś ma pamięć wzrokową, to kolorowe zapisy pomagają.
Jest to rodzaj fiszek. Fiszki są dostępne w księgarniach (ja kupiłam w księgarni internetowej).
Są to karteczki posortowane tematycznie i na jednej stronie każdej karteczki (format 5 x 7 cm) zamieszczony jest krótki tekst polski a na odwrocie tekst w obcym języku. Jest też t.zw. kieszonka plastikowa, do której wkładasz sobie dany dział (zestaw karteczek) i w każdej sytuacji możesz sobie te karteczki przeglądać. Jak materiał zostanie utrwalony, bierzesz sobie kolejny dział. Takie fiszki - w mim przypadku - "Język niemiecki w biznesie" miałam i już je sprezentowałam koleżance, ponieważ uznałam, że ten zasób słówek na fiszkach już opanowałam.
To są moje w tym temacie uwagi... :-)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa