Książka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!

Mam małe pytanko do Was. Mianowicie, uczę się niemieckiego od około 5 lat. Niestety, ostatnie 2 lata nauki wyglądały dość marnie, i w zasadzie zmarnowałem całe 5 lat. Teraz zamierzam kupić książkę do niemieckiego, i rozpocząć "prawdziwą naukę". I tu moje pytanie. Jaką książkę polecacie? Nie znam się na tym zupełnie. Do gramatyki mam repetytorium. Czy powiniennem kupić przygotowującą do konkretnego egzaminu (tak jak to jest np. w angielskim, np. do niemieckiego odpowiednika FCE) czy może inną? Cóż byście polecili? Cena w zasadzie nie gra roli w tym momencie.

Dzięki z góry! Pozdrawiam
Zależy na jakim poziomie jesteś,ale ja osobiście polecam ksiązki do Mittelstufe Deutsch-Heuber'a oraz pod tym samym tytułem -Arbietsbuch, sa naprawde dobre,chyba że twój poziom jest wyższy to książki-Oberstufe
ja teoretycznie korzystam w szkole z "partnersprache", podrecznika nawet nie kupilem ale z tego co ogladalem to mi sie nie podobalo. proponowalbym poszukac w encie oryginalnych txtow np z agzet niemieckich i na tym pracowac. + gramatyka z repetytorium jesli masz z tym problemy.

« 

Matura

 »

Egzaminy