jak się uczyć...

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!

Zastanawiam po co mam sięgnąć, gdy skończę część drugą kursu Deutsch fur dich. Obie książki zawirają około 3000 słów. Jeśli chodzi o gramatykę, to mam oczywiście Bęzę i takie 3 kolorowe książeczki- zieloną, pomarańczową i czerwoną.
Z czego i jak uczyć się dalej ? Jaka była, bądź jest WAsza metoda ? Liczę na pomoc zwłazscza w zakresie porad dla samouków.

Dzięki

Kba
Wenn Du schon das Grundwissen in Deutsch hast, dann:

- guck VOX RTL oder SAT 1 oder was anderes an
- lese deutsche Zeitungen (Spiegel, Tageschau.... sogar Bild :P)
- beteilige Dich im unseren Forum :)
cwicz dojcza z muttersprachlerami, pisz jak najwiecej po niemiecku i rozmawiaj (chociazby przez skype'a!)!
jak znalezc internetowych"brieffreunde":
np. www.deutsch-lernen.com
goraco polecam, uczysz sie mase, majac jednoczesnie swietna zabawe:-)
buziaki
ps. a najlepszy niemiecki lapie sie jadac do niemiec;-)
Fajna jest książka wydawnictwa Wargos ,,GrammatiktrainingABC'' oraz ,, Ćwiczenia tematyczne,, z niemca tej samej firmy. W 1wszej książce masz ćwiczenia na 3 poziomach zaawansowania obejmujące wszystkie tematy gramatyki, 2ga to fajowe ćwiczenia na słownictwo. Obydwie kosztują ok. 20 zł. Dobra jest jeszcze książka wyd. Hueber- ,, Lehr- und Übungsbuch der deutschen Grammatik''- miałam ją na germanistyce i wcale nie jest taka trudna ale za to droga- ok. 70 zł. Super jest Kurs ,,Em'' dla Mittelstufe podręcznik +ćwiczeniówka- masz tam i pisanie, czytanie, słuchanie( musisz mieć kasetę) oraz gramatyka i słownictwo. Też drogi- cały kurs ok. 100 zł:(.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa