jak uczycie się słówek

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!!
Zastanawiam sie jak uczycie sie słówek. Mi to troche przynosi trudnosci, jeszcze w dodtku jak mam sie uczyc z rodzajnikami!! Jakie macie sposoby??
Pozdrawiam!!
hmm ja dużo przebywam z niemcami:), pozatym ucze się od dziecka. Jako drugie język ojczysty. Ale można sobie skojarzyć, albo układać rymowanki.Ja tak robie w Anglielskim:)
jak jakies slowko uslysze to zapamietam.... albo i nie :] nie mam specjalnych metod. nie potrafie uczyc sie listy slowek z kartki. Jak czytam jakis txt to jak jest cos nowego to sprawdzam w slowniku i czasem zapamietam.
możesz układać słówka w grupy tematyczne. Te grupy tematycze w grupy,der,die,das. I tak się uczyć:) . A z jogurtem może być problem=D
musisz wkowac, az zapamietasz! nie ma innej metody, to nie matematyka, zeby pojac. : )
ehhmm...Gott schick mir `nen Engel.
możesz się też uczyć rodzajników wg. końcówek np. na chen jest zawsze das
Mozesz wypisac slowka na karteczkach z jednej strony po niem. a z drugiej po polsku i przekaldac z jednej kupki na druga jesli zapamietalas lub pozostawic jak nie umiesz...
Ja sprawdzam rodzajnik, ucze sie jak jest inny niz w polskim...
Ja polecam sposób z rozpoznawaniem rodzajnika po końcówce rzeczownika tj.

rodz. DIE - rzecz. z końcówkami -schaft, -ung, -keit, -heit
rodz. DAS - rzecz. z końcówkami -nis
rodz. DER - rzecz. z końcówkami -er (na ogół)

w takich sytuacjach również l. mn. staje się regularna (w niemieckim to nie do pomyślenia!) tj. -schaften, -ungen, -keiten, -heiten, -nisse, -er

Więcej takich powiązań pomiędzy końcówką rzecz. i rodzajnikiem w Repetytorium "Bęzy", bo teraz więcej mi nie przychodzi do głowy :p
krychu mam do ciebie pytanie:) :
jeżeli jak jest nis to jest das
jak jest die Empfängnis:) hä?
Sprawdziłam, w Bęzie nie ma ani słowa o końcówce -nis.
Chyba, że innego Bęzę mamy.

die Empfängnis :)
die Befugnis
die Anerkenntnis
die Arbeitserlaubnis
die Ersparnis
die Bedrängnis
...
ale das Geheimnis:)
Und der? Gibt es auch der –nis??
das Ergebnis:)
P.S. kto pogada przez mikrofon?
Ja uczę się za pomocą textów piosenek. Piosenka szybciej wchodzi do głowy niż suchy text. Uczysz się przy tym słówek, rodzajników i całych konstrukcji językowych. Posłuchaj Xaviera Naidoo, zakochasz się w jego głosie i chcąc nie chcąc wiele się nauczysz. Albo Glashaus
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka