do roberciqa i innych przyszłych maturzystów

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
piszę gdyż mam "mały" problem. Zastanawiam się czy w ogóle jest jakiś sens podchodzić do matury z niemieckiego na poziomie rozszerzonym.
Na jakim poziomie jest ta matura? I jakie mam szanse skoro przez dwa lata liceum przerabiałam podstawowy materiał ??(skończyłam Alles klar 2b)

Mogłabym w tym roku pójść na kurs na poziomie certyfikatu ale czy w 8 miesięcy jest możliwe przygotowanie sie do matury rozszerzonej ?? (potrzebna mi jest na lingwistykę stosowaną ale teraz nie wiem czy w ogóle próbować) Dziękuję za wszelkie uwagi.

PS a na jakich poziomach wy jesteście?
sluchaj wg mnie jak sie juz jakikolwiek przedmiot zdaje, nie ma sensu zdawac tylko na poziomie podstawowym. przeciez o zdaniu matury decyduje tylko poziom podstawowy, na rozszerzonym nawet jak bedziesz miec 3 pkt to po prostu bedziesz meic te 3 pkt wiecej, wiec nic nei szkodzi, a moze pomoc. A noz widelec sie uda dobrze napisac.... :)

ja sie na podrecznikach nei znam, wiec alles klar dla mnei wcale nie jest klar :]
jesli chodzi o poziom - sluchanki sa na poziomie tych z podstawy, wcale nie trudniejsze. czytanie ze zrozumieniem tez nei ejst jakies wybitnie trudne, choc na tegorocznej maturze sporo osob narzekalo na skinow (rzeczywiscie, trzeba bylo nie tylko rozumiec txt, ale etz i umeic kombinowac). Tematy do pisania wcale nie byly straszne, zazwyczaj na pewno beda takie przystepne.

w 8 miesiecy mozna zdzialac cuda, naprawde. To jest ful czasu. (przynajmniej ja sie tak czaruje bo nie jestem jakos super przygotowany szczegolnie do polskiego :P)
nawet nie wiedziałam o tym że matury rozszerzonej nie można nie zdać!! Moja rąbnięta szkoła to jedno wielkie gniazdo dezinformacji. Dzięki, podniosłeś mnie na duchu i zachęciłeś do nauki. Teraz to nawet biologię będę rozszerzoną zdawać!! :PPP
http://www.menis.gov.pl/oswiata/nowa_matura/pytania_odpowiedzi.php

:)
Jaki jest próg zaliczenia egzaminu?

Próg zaliczenia ustalony jest tylko na poziomie podstawowym (30% punktów). Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym nie ma wpływu na zdanie egzaminu, ale w przypadku przystąpienia do niego jest odnotowywany na świadectwie (bez względu na jego wysokość). W przypadku egzaminu ustnego z języka obcego próg zaliczenia to 30% poziomu wybranego przez ucznia.
Ja uważam że Ci będzie cięzko zdać maturę rozszerzoną z niemieckiego jeżeli miałeś podrecznik alles klar 2a(mówię o ustnej)Poziom zblizony jest do ZD więc trzeba troszeczkę nadrobić.Co do pisemnego,możesz zdawać,bo nic nie tracisz.Ja miałam taki kłopot w tym roku,chociaz zdawałam i niemiecki i angielski na poziomie rozszerzonym.Mysle też ze wszystko zalezy od tematu.Pozdrawiam
jak będziesz chciała prześle Ci spis fajnych ksiązek które pomogły mi zdać egzamin z niemieckiego
Jeśli mogłabyś to podaj te książki, myślę, że przydadzą się wszytskim, którzy będą zdawać maturę, ale tez i dla tych, którzy chcą się poprawić w niemieckim. Pozdrawiam!
do tegorocznej maturzystki:

zaraz sie w tym wszystkim pogubię....czyli mogę oblać ustny rozszerzony? i wtedy będę dopuszczona do pisemnej matury?

ZD.....to dla mnie abstrakcja.....nie mam pojecia co to za poziom, mogę się domyślać że jest to cos podobnego do First Certificate.....jeśli tak to ..........C H O L E R A !!

uczę się angola osiem lat i jestem na FCE a co dopiero mówić o niemieckim.....

to niesprawiedliwe :(((((((((((((((((
mój mail to : [email]

będę wdzięczna za listę książek........................


*feel like harakiri*
Książki z których ja korzystałam to:
1)Maturalnie że zdasz-język niemiecki poziom podstawowy i rozszerzony(Krystyna łuniewska,Zofia Wąsik)
2)Deutsch-Cwiczenia tematyczne dla młodzieży szkolnej i nie tylko(Małgorzta Rogalska)wyd.Wagros
3)Deutsch-Sprechen ohne Probleme-super książka do ustnego-Wagros
4)Deutsch-Hóren und Verstehen

Jeżeli chodzi o gram,atykę to polecam:
1)Alles Klar-Grammatik
2)Nowe repetytorium z gramatki jęz.niemieckiego-Stanisław Bęza

Jęzeli m,yślisz o nauce niemieckiego w przyszłości dobrze sie zaopatrzyć w uniwersalny słownik tematyczny jęz niemieckiego dla licalistów i studentów-wyd.KANION


niestety na poziomie rozszerzonym też trzeba miec 30% żeby zaliczyc(mówie o ustnym)na pisemnym jezeli masz np.23% to i tak zdajesz.Nie wiem jak jest z tym że jezeli nie zdasz ustnego to dopuszczają cie do pisemnego.Ministerswo co chcwilę wprowadza jakies zmiany i nie mozna sie z tym połapać.Jęzeli bedziesz miec jeszcze jakies pytania to mozesz napisac do mnie.Mój [email]
Temat przeniesiony do archwium.