Język rosyjski - jakie książki??

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem,ze ten post jest nie za bardzo na temat,ale mialam nadzieje,ze ktos z Was bedzie sie orientowal- w jakie ksiazki (do gramatyki,slownictwa,slowniki,
samouczki)
wypadaloby sie zaopatrzyc zaczynajac i kontynuujac nauke rosyjskiego? Z niemieckiego takich sztandarowych podrecznikow nie brakuje: "Praktyczna gramatyka jezyka niemieckiego",repetytorium Bezy, "Worter zur Wahl" czy slowniki Dudena i Ponsa...a co z rosyjskim?Nie chcialabym kupowac czegos,co okaze sie beznadziejne,dlatego z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam!!
Temat dla Roberciqa :))
Z nowszych:

polecam repetytoria tematyczno leksykalne wydawnictwa WAGROS autorstwa Iriny Tiereszczenko

podreczniki z serii "Uspiech", wydawnictwo WSiP - chyba jedyny dobry, naprawde nowoczesny podrecznik rosyjskiego, slownictwo "na czasie". Sa ejszcze "Nowyje wstrieci" ale to dla calkiem poczatkujacych i sa nudne :]

klasyka:

Materialy do praktycznej nauki jezyka rosyjskiego (Taisa Cwejman, Wiera Torzecka) - tyle ze nie wiem czy to dostaniesz, staaaara ksiazka, wlasciwie unikat chyba (wydane w latach 60.)

Praktyczne kompedium jezyka rosyjskiego - podrecznik dla studentow z lat 70
http://wysylkowa.pl/ks332198.html to tez jest w miare nowe i porzadne, na pewno nie idealne ale spoko duzo mozna wyniesc
:)

Czy można nauczyć się rosyjskiego od zera samemu? Gdybym kupiła kasety, książki, miała duuuużo samozaparcia... :)
Dam radę?
czytac i pisac musi Cie ktos nauczyc, samemu tez sie da, znam takie przypadki, ale jest trudno. znajdz kogos, kto umie choc czytac i pisac (rodzice na pewno umeija :) naucz sie a potem to jest dziecinada, rosyjski w porownaniu do niemca czy anglika to dla Polakow banal.
wiesz chodzi o to ze na poczatku jak zaczynasz czytac zeby Cie ktos poprawial bo nawet sie nei wie ze sie bledy robi, chodzi o to zeby sobie nie wpajac zlych zasad
errata:

repetytoria tematyczno leksykalne wydawnictwa wagros

Irina Tiereszczenko jest wspolautorka 1szej czesci, czesc 2 i 3 autorstwa Swietlany Szczygielskeij
hejka do nauki slownictwa polecam prof Borys rewelacja jesli znasz prof Henrego lub klausa to wiesz o czym mowie na razie jest tylko slownictwo szkoda
sorry ale jesli chodzi o prawdziwa anuke ejzyka to te wszystkie programy to sobie mozna za przeproszeneim do d wsadzic :>
co to znaczy prawdziwa nauka jezyka? jesli chodzi Tobie o czytanie ksiazek czasopism i sluchanie w danym jezyku to sie zgadzam ale zeby to robic to trzeba miec jakies podstawy w slownictwie bo bez tego trudno a te prograamu moim zdanie doskonale ucza slownictwa oczywiscie to wstep ale bardzo efektywny
chodzi mi wlasnie o czytanie ksiazek czasopism i sluchanie w danym jezyku.

Do programow do nauki jezyka jestem uprzedzony. Kiedys korzystalem z ajkiegos do angielskiego. Byl po prostu tragiczny :] angielskiego nie umiem do dzis ;(
Ja w tym roku dostałam sie na filologię rosyjską pd podstaw i stwierdziłam ze dobrze było by sie czegos nauczyc samemu.Ja polecam język rosyjski na codzien.Podrecznik plus płyta.Niestety nie wiem co to jest za wydawnictwo,ale są to rzmówki polsko-rosyjskie.A co do indywidualnej nayki pisania i czytania to myślę ze to nie jest problem.Ja alfabet przyswoiłam p 3 dniach intensywnej nauki a jezeli chodzo o czytanie to pomału daję sobie radę.Pozdrowienia
Większość programów do nauki języka jest faktycznie beznadziejna. Jedynym porządnym z masy, których próbowałam był właśnie Prof. Henry.
Pozdrówki.
keep up the good work ;)
jak korzystam z prof Henrego i naprawde moge polecic nauka z nim przynosi bardzo dobre efekty i po niecalym roku moge czytac proste ale orginalne teksty angielskojezyczne ze zrozumieniem bo program zawiera ok 10.000 slowek i zdan a pozniej wiadomo czytanie i sluchnie w orginale ale na poczatku to bardzo bardzo pomaga takze roberciq sprobuj moze tobie tez ten program przypadnie do gustu zanim kupisz mozesz zawsze na probe pozyczyc od kogo i sie przekonac lub nie:)
czesc niaq
Cześc, Lukaszzz, chyba mamy innego Henrego :) Ja mam wersję przedpotopową taką fajną wstukiwankę: wyskakuje słówko, ty tłumaczysz. Prymitywne to jak nie wiem co, ale daje naprawdę dużo.
ja mam wersje 4.0 i jest chyba 7 cwiczen na dane slowko a jest juz na rynku wersja 5.0 tez probowalem kilka innych programow i powiem krotko do d..y
acha i nie pracuje dla tej firmy nie mam w niej udzialow nie zasiadam w radzie nadzorczej i nikt z mojej rodziny :) polecam bo dla mnie jest ok a czy dla wszysktich no coz kazdy ma swoje sposoby nauki
A ja jednak kupię trochę tych akcji... :)
Witam!!
Czy możecie polecic mi jakieś kursy dla poczatkujących?? Chciałabym nauczyc sie rosyjskiego na poziomie podstawowym, może średniozaawansowanym :)
Podpisuję sie pod postem powyżej...jakis kurs, książki, dla tych co chccą zacząć rosyjski ale od ZERA. Ja się przymierzam do prof. Borysa ponieważ cały czas uczę się z prof. Klausa i jestem naprawdę zadowolona;-)
Tak więc zacznę Borysa ale przydałyby się jeszcze jakieś podręczniki do gramatyki.
Czy naprawde nikt nie doradzi??
Skoro nikt nie chce pomóc to wyszukałam jedną strone z innego forum, moze się komus przyda :)

http://www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=336
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Zertifikat Deutsch

 »

Szkoły językowe