proszę o pomoc! pilne! błagam!!

Temat przeniesiony do archwium.
PROSZĘ O POMOC W NAPISANIU LISTU DO GAZETY NIEMIECKOJĘZYCZNEJ!!!

-okrslic stan znaieczyszczenia srodowiska w Polsce
-opisz kroki jakie sie podejmuje aby temu zjawisku zapobiec i ocen ich skutecznosc
-napisz jaki jest twoj stosunek do sprawy
-zapytaj jak przedstawia sie ten problem w Niemczech
-popros o pomoc w nawiazaniu kontaktu z ludzmi ktorzy także interesuja sie tym problemem


2[tel]słów.

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC, TO PRZEROSŁO MOJE MOŻLIWOŚCI.
czekam na jakąkolwiek pomoc.

Zuza.


mogę trochę pomóc tekstem po polsku:

Kiedy zaczynałem badania środowiska w Polsce, szybko zorientowałem się, że wyniki tych badań nie będą dobre. Zbierałem wiadomości na temat powietrza, wodu a także gleby. Śmiało mogę stwierdzic, że w Polsce występuje duże zanieczysczenie powietrza. Główne zanieczyszczenia to zanieczyszczenia powietrza i wody. Aby zapobiec szkodliwym substancjom dostającym się do środowiska, w Polsce stosuje się recykling, mniejszenie emisji dwutlenku węgla, pyłów, do atmosfery, stosuje się odnawialne źródła energii, a także stosuje produkty wielokrotnego użytku. Według mnie, polacy robią dużo, aby zmniejszyc zanieczyszczenie środowiska w Polsce, ale mogli by robic więcej. Segregacja odpadów nadal nie jest modna, filtry na kominach wielkich fabryk także, a opakowania, pojemniki, butelki, które mogłyby służyc przez dłuższy czas, są po prostu wyrzucane na śmietnik i zastępowane nowymi-takimi samymi. A jak wygląda zanieczyszczenie środowiska w Niemczech? Jak niemcy zapobiegają zanieczyszczeniom? Czy używają opakowań wielokrotnego użytku? Czy segregują śmieci? Bardzo interesuje mnie ten problem. Proszę więc o kontakt z osobami, które także interesują się naszą Ziemią i środowiskiem. Walczmy o czyste powietrze, wodę i nieskażoną wodę! to nasza Ziemia!
tu nie odrabimy prac domowych!:(

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia