Studia

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie, zalogowałem się i wybrałem germanistykę na razie, niestety nie wiem po 1 czy się dostane, po 2 czy znajdę jakąś pracę po tym bo nauczycielstwo to nie dla mnie. Chciałbym się dowiedzieć co wy studiujecie/studiowaliście i z waszej doświadczonej perspektywy jakie kierunki są szczególnie oblegane i warte dalszej ingerencji. O ile mogę spytać co Wy obecnie robicie i co studiowaliście/ studiujecie: Bongo-Bongo, Japanese, Topbolek, White.apple, Diegomaradona czy Baba itd. Bardzo zależy mi na waszych odp. Byłbym wdzięczny za odpowiedzi ;)
Ich Informatik, und du hast dann eine gesicherte Zukunft, wenn du es zusammen mit der Mathematik machst.
fajnie ;d niestety u mnie matematyka nie stoi na wysokim poziomie czego bardzo żałuję ...
a inni?;p
To ja Ci też nie pomogę - Ingenieur Informatik.
W tej chwili kończę studia, ale już od trzech lat pracuję w zawodzie ok. 20h/tydzień.
równie fajnie, no to co mi zostaje rowy kopać, cholera nie mam przyszłości bez matematyki;(
idz na ekonomie, obracasz tylko pieniedzmi (wiec jestes przy korycie), a troche matematyki i tak zawsze potrzebujesz!
pomyślę nad tym głębiej :P
Pomyśl o tym głębiej. Im dłużej i głębiej myślisz, tym gorzej dla ciebie, albowiem rowy kopać w dzisiejszych czasach to też trzeba umieć i trzeba się tego uczyć. Zasadniczo rzecz biorąc, to, jeżeli nic nie umiesz, to ci nawet najlepszy niemiecki nie pomoże. Masz do dyspozycji pewnie kilkanaście (a może i dziesiąt) tysięcy Polaków władających niemieckim i pracującym w przeróżnych zawodach w kraju i za granicą. Wydaje mi się, że ci życia nie starczy wypytać wszystkich, co oni robią.

Może powiedziałbyś sam, co potrafisz i co ci się przynajmnej "wydaje", że BY TOBIE się podobało?

Co do szans na pracę po germanistyce, to nieuki nie mają szans na nic. Bez względu na studia. Po "wymęczonych" studiach, możesz w najgorszym układzie zostać takim "upośledzonym nauczycielem niemieckiego", o których ja ciągle w forum piszę.
Co do mojej osoby i zawodu, to musiałbym mieć do dyspozycji lepszy edytor tekstu niż ten tutaj w forum aby ci to przybliżyć, albowiem życie to nie je bitwa i z ludźmi robi różne rzeczy przez lata i pisania o tym jest co niemiara.
A, tak, między nami, kobietami: lubisz ten niemiecki, czy raczej nienawidzisz? A może tylko chciałbyś lubić? Gdzie jest pies pogrzebany?
Napisz odpowiedź po niemiecku...
Ich mag selbstverständlich Deutsch (4;1 hah) und hoffe, dass ich das Abi bestand;PP. Die Ergebnisse der Abitur werden 30. Juni. Es gibt aber ein kleines Problem. Meine Cousins möchten, dass ich mit ihnen nach Holland fahre. Problem besteht darin, dass ich mich einloggen muss und (hoffentlich keine persönliche) Unterschrifte leisten usw. Wenn ich in Holland werde, werde ich keine solche Möglichkeit um das zu erledigen, deswegen mache ich große Sorge darum. Ich weiß dass ich hier mit niemandem vergleichen kann wenn es um die deutsche Sprache geht. (ich habe nur 3 Jahren in der allgemeinbildenden Oberschule gelernt) aber ich bemühe mich sehr um diese Sprache zu beherrschen. Bongo es ist doch aber so, dass man in einer Firma nach dem Germanistikstudium unterkommt. Ich habe eine Freundin, die in solcher Firma in Polen arbeitet und sie fährt oft nach Deutschland aus dieser Firma und sie verdient sehr gut :d
Einige Sachen sind für mich nicht klar:
- warum und wo musst du dich in Holland einloggen? Welche Unterschriften leisten ma und wo und wozu? Woran liegt dein Problem?
- finde solche ähnliche Firma, die deine Bekannte gefunden hat und wenn du damit klar kommst, zufrieden bist und gut verdienst - ist doch alles OK, oder?
Und auf meine Frage hast du doch nicht geantwortet.
btw. vergleiche dich mit den anderen bez. der deutschen Sprache. Warum nicht? Nur so kannst du höher springen. Und dein deutsch ist ja okay.
muszę napisać po polsku bo za długo by to zajęło. Jadę do Holandii, jestem wprawdzie zalogowany wyniki są podobno jutro i jak będę w Holandii to nie będę mógł potwierdzić w razie dostania się na studia. Niestety nie wiem czy trzeba osobiście podpisać czy tez jest możliwość wysłania innej osoby za mnie aby podpisała itp. Najtrudniejsze pytanie które mi zadałeś i ciągle sobie stawiam to właśnie co tak naprawdę chciałbym robić i co sprawia mi przyjemność. Nie potrafię na to odpowiedzieć - zawsze byłem dobry w biegach ale nie sprawiało mi to przyjemności, lubiłem chemię ale nie byłem zbyt dobry, informatykę ale ona wiąże się z matematyką. Tak naprawdę to niemiecki był tym przedmiotem, który jakoś motywował mnie bardziej do nauki bo nawet dobrze mi szło w liceum. Moje życie jest strasznie merkwürdig!
Merkwürdig?
I chciałabym i boję się... Nie wiem,czy to się robi z poduszką, czy bez, a tak w zasadzie, to jeszcze tego nigdy nie robiłam...
Mann!
Einen Tod muss man sterben!
Hi Polak,nie przejmuj sie w zyciu jest zawsze jakies wyjscie,ja studiowalam polonistyke w Toruniu pracowalam w szkole 6 lat i skonczylam logopädie w Warszawie a obecnie pracuje jako logopäda w niemczech ok.10lat w pelnym wymiarze godzin 39 i zarabiam calkiem calkiem,i mysle ze to nie wszystko co chciala bym robic, po pierwsze musisz wiedziec co wlasciwie chetnie bys w zyciu robil,czy z tego bedziesz mial pieniadze czy nie to zalezy juz od ciebie,bo jako dobry nauczyciel przy etacie 18 godzin mozesz dorobic na korepetycjach,mozesz tlumaczenia robic czy otworzyc prywatna szkole jezykowa ,informatyka jest bardzo popularna i rynek jest zapchany,w niemczech np.potrzebuja nauczycieli bo nie ma nastepcow a bardzo duzo nauczycieli odchodzi na rente,jezeli jestes dobry z niemca to kuj zelazo poki gorace i zawsze pozytywnie patrz w przyszlosc,
Der Meinung bin ich auch!
Spring hinein! Das Leben ist für dich noch seeeehr lang!
Dziękuję za miłe słowa, no jakoś będzie, musi być dobrze;)
Hi diego, jezeli studiowalas logopedie, to mialbym pare pytan do ciebie.
Daje Ci moj adres

[email]

ich freue mich schon auf dein Mail!
zawsze jest dobrze, trzeba byc optymista
Tak Japanese trzeba być;) Jak już wspominałem matematyka nie odgrywała w moim życiu znaczącej roli tak to ujmę;) Oto moje wyniki: polski pod. 70%, matematyka pod.56%, angielski pod.90%, niemiecki roz.79% Wiem, że nie są rewelacyjne ale chciałbym się dowiedzieć czy miałbym teoretyczną szanse na tą germanistykę w Krakowie ?
bo chodzi mi tutaj w większości czy jest sens płacenia za rekrutację skoro się niedostane
Jeśli masz się w większości nie dostać, to szkoda forsy. Lepiej przepij. Będziesz miał przynajmniej w większości Rausch. Jezuniuuuu, ty masz problemy!
Najlepiej poszukaj sobie ciepłego miejsca pod mostem i wtedy nic ci w większości nie grozi.
A, kto nie gra - nie wygra!
P.S. Ile ty masz już lat? Dziewięć i pół? Latasz jeszcze ze smoczkiem w dziobku? Dzisiaj to się nazywa Microphon!
lubię tę twoją ironię, aczkolwiek chcialem sie dowiedziec od kogos kto skladal tam i odpowiedz byla by bardzo krotka i tresciwa nie zawierajaca zbędnych uwag.
A skąd my mamy o tym wiedzieć, co ty tam "aczkolwiekowałeś"?
Obejrzyj to forum w innych działach. Tam się roi od różnych studentów z przeróżnych miast i uczelni.
Tutaj, w tym poście wydawało mi się, że chodziło dotychczas o to, co ciebie nteresuje, jako ewęęęętualny zawód.
Nagle jednak wyskakujesz z niespodziewajką na temat składania gdzieś, komuś, czegoś, za ileś i po coś. Skonkretyzuj twoje kierunki myślowe a znajdziesz na pewno jakąś odpowiedź. Przetrzep to forum. Kilooometrowe wpisy są na ten temat.
Z takim nastawieniem do życia znajdziesz u mnie tylko zbędne uwagi.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Życie, praca, nauka