SPRZEDAM Wielki SÅ‚ownik PL-DE, wyd. PWN

Temat przeniesiony do archwium.
Sprzedam tanio słownik polsko niemiecki wydawnictwa PWN. Zakupiłam go po promocyjnej cenie, stąd niska cena sprzedaży w wysokości 95 zł (plus koszty przesyłki ok. 10 zł). Nie jest mi już potrzebny, więc chętnie go odsprzedam w dobre ręce :) Słownik można także odebrać osobiście w Krakowie.

Świetnie sprawdza się przy tłumaczeniach na język niemiecki, a także przy praktycznej nauce języka niemieckiego. Sama korzystałam z niego podczas studiów na filologii.

Fragment z opisu słownika na stronach wydawnictwa:

"SÅ‚ownik prezentuje 395 000 jednostek leksykalnych, w tym terminy specjalistyczne z ponad 90 dziedzin.

SÅ‚ownik zawiera:

* aktualnÄ… i dobranÄ… pod kÄ…tem potrzeb użytkownika listÄ™ haseÅ‚ – użytkownik znajdzie w nim zarówno nowoczesne sÅ‚ownictwo ogólne, jak również terminy specjalistyczne z ponad 90 dziedzin oraz nazwy wÅ‚asne; sÅ‚ownictwo, które można spotkać w tekstach literackich i które może okazać siÄ™ przydatne dla tÅ‚umaczy literatury piÄ™knej; nie zabraknie licznych ciekawostek kulturowych charakterystycznych dla polskiego i niemieckiego obszaru jÄ™zykowego;
* trafne ekwiwalenty, przygotowane przez rodzimych użytkowników języka niemieckiego bardzo dobrze znających język polski;
* wÅ‚aÅ›ciwie dobrany materiaÅ‚ ilustrujÄ…cy użycie danego sÅ‚owa – typowe konstrukcje gramatyczne, staÅ‚e poÅ‚Ä…czenia wyrazowe, osobliwoÅ›ci skÅ‚adniowe przedstawione w postaci naturalnych przykÅ‚adów, zaczerpniÄ™tych z Korpusu jÄ™zyka polskiego PWN – najbardziej reprezentatywnego zbioru polskich tekstów;
* niespotykana na taką skalę liczbę austriacyzmów i helwetyzmów oraz ekwiwalentów regionalnych stosowanych na północy i południu Niemiec, a także w Niemczech Wschodnich i Zachodnich;
* wyraźnie rozróżnione płaszczyzny stylistyczne ekwiwalentów;
* uwzględnienie ostatnich zmian w pisowni niemieckiej;
* przejrzysty i przyjazny układ hasła."


Serdecznie polecam!!
w porządku cena (normalnie 179 PLN); jakbym już nie miał, to bym se sam wziął :)
O ile to jest jeszcze aktualne, to z którego roku jest ten słownik?

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia