informacja, krótkie, spr

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o spr. I poprawe

Zad: napisz o zaginięciu Twojej kurtki. Napisz kiedy zaginęła, opisz ją, poproś o zwrot, poinformujesz o sposobie oddania.
Ich habe meine Jacke verloren 28.05.2011. Sie ist schwarz und Marke „Adidas“. Ich bitte dich um Wendung. Du klingest die Nummer... und wir werden uns einigen
Man kann verstehen. Die Wendung ist super! Klinge mich an!
btw. croppus, zajrzysz wreczcie po latach do słownika i obejrzysz budowę zdania po niemiecku, czy nie?
Co się mamy mordować? Napisz nie i wszystko wiadomo!
ale co masz do budowy zdania? podmiot+orzeczenie jest
...jest...ale, gdzie, na jakiej pozycji, skoro już tak fachowo rozmawiamy?
edytowany przez zochama: 04 paź 2011
na drugim jest orzeczenie

Ich habe meine Jacke 28.05.2011. verloren
edytowany przez croppus: 04 paź 2011
Cytat: croppus
na drugim jest orzeczenie
możesz rozwinąć? Nie kminuję.
edytowany przez zochama: 04 paź 2011
mnie uczono, ze w zdaniach prostych jest podmiot+orzeczenie+reszta zdania
Bardzo dobrze ciebie uczono. Obejrzyj w naszym forum zakładkę "Nauka", to znajdziesz potwierdzenie.
A, jak to jest z tą resztą zdania? Pomyślałeś? Nie! W zdaniu musi grać wszystko.
Podpowiadam: w pierwszym zdaniu brakuje tylko dwóch literek (pierwsza: a a ostatnia m). I wtedy jest to idealne niemieckie zdanie. Te dwie literki odpowiadają na pytanie "którego dnia". Kminujesz?
Ich habe meine Jacke am 28.05.2011. verloren
Super-Satz! So ist es richtig. (Punkt am Ende nicht vergessen = kropka na końcu zdania)
Weiter...(wenn du noch Lust hast...)
a czy reszta zadania jest poprawnie?
Ich habe gesagt: "Weiter...(wenn du noch Lust hast...)"
"Szerzej (rozwiń), jeśli masz ochotę"

Sie ist schwarz und sie ist Marke „Adidas“. Ich bitte dich um Rückgabe. Du klingest die Nummer... und wir werden uns treffen
Nie mam ochoty (już dawno!), ale ty nie piszesz, co chcesz napisać po polsku. Nie zaglądasz do słownika. Nic nie robisz, tylko cykasz po zdanku. Wstrzelasz jakiś tekst i nie wysilasz się wcale. Jak zwykle. Ja nie mam już dawno nerw, ale to doskonała rozrywka na długie, zimowe wieczory.
Co to jest "klingest"? Co to jest "treffen"? Masz rendes vouz? (randewu)
btw. pochwalam, że robisz prostsze zdania! Kompliment!
Ona (kurtka) jest czarna i jest marki 'Adidas'. Proszę Cię o jej zwrot. Zadzwoń na numer... i spotkamy się
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie