Czy to zdanie jest poprawne?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!
Czy to zdanie: 'Es gibt die Möglichkeit, in einem separaten Raum zu leben.' jest poprawne i logiczne? Z góry serdecznie dziękuję! :)
ok
getrennten
Cytat: esperantka95
Witajcie!
Czy to zdanie: 'Es gibt die Möglichkeit, in einem separaten Raum zu leben.' jest poprawne i logiczne? Z góry serdecznie dziękuję! :)
Witaj!
Zależy, co chcesz powiedzieć. A, tego nie wiem.
gramatycznie jest ok, ale czy jest logiczne, to nie wiadomo. Brakuje kontekstu...
logicznie tez jest poprawne a po co komu to kontekst
bo można użyć zarówno "im separaten Raum" jak i "im getrennten Raum" ale znaczenia ich będą różne w zależności od tego, co chcemy powiedzieć. Podobnie jak w polskim "Można żyć w wydzielonym pokoju" lub "Można żyć w osobnym pokoju" i nie wiesz, które z tych zdań należy użyć, bo nie wiesz, do czego mają się one odnosić. Capito?

to otworz sobie duden i poczytaj znaczenia getrennt und sparat a potem dyskutuj
normalny niemiec powie zawsze ein getrennter Raum
separat kojarzy sie z separee i takie pomieszczenia sa pomieszczeniami do zajec intymnych
Cytat: Diego44
normalny niemiec powie zawsze ein getrennter Raum
separat kojarzy sie z separee i takie pomieszczenia sa pomieszczeniami do zajec intymnych
normalny niemiec to powie miec wlasny pokoj a separatka to ma gumowe klamki
Cytat: Diego44
to otworz sobie duden i poczytaj znaczenia getrennt und sparat a potem dyskutuj

Ja sięgam do Dudena w znacznie bardziej skomplikowanych sytuacjach. Tutaj nie ma żadnego problemu i wiem, o czym piszę.
Cytat: TopBolek
Cytat: Diego44
to otworz sobie duden i poczytaj znaczenia getrennt und sparat a potem dyskutuj

Ja sięgam do Dudena w znacznie bardziej skomplikowanych sytuacjach. Tutaj nie ma żadnego problemu i wiem, o czym piszę.

no niestety nie wiesz
Poza wami to zadanie nikogo nie obchodzi, nie obchodziło i nie będzie obchodzić. Szkoda prądu!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Ogłoszenia