Bardzo Proszę ;) o sprawdzenie listu do Niemieckiego Urzędu Skarbowego

Temat przeniesiony do archwium.
Meine Damen und Herren,


Im Jahr 2012 wurde ich in Deutschland arbeiten auf der Grundlage der "Gewerbe", bekam einen kombinierten Einkommen von weniger als sechstausend. Euro und über die Schwelle der Steuer, die erforderlich ist, um in Ihrem Büro abgewickelt werden wird.
  Als Folge einer Fahrlässigkeit, nicht wegen meiner Fehler, den ich war nicht gegeben "Steuer-Nr.".
Im Februar dieses Jahres, schloss die "Gewerbe" und checkte aus Berlin.
Aufgrund der niedrigen Einkommen Ich bekam auf deutschem Gebiet und der Schließung des "Gewerbe" und Check-out mit Berlin an der Reihe, bitten ein
nicht für mein Einkommen, die nicht hätte mir die Steuer zahlen ausmachen.
Sein Antrag argumentieren, dass jetzt, dass ich auf polnischem Gebiet zu leben, in der nahen Zukunft ich ins Lager gehe in den Vereinigten Staaten und ließ sich überhaupt, wäre peinlich für mich.
Mein Name ist und meine "Perönliche Identifikationsnummer" ist


Mit freundlichen Grüßen,
    Janusz Olczyk




A oryginalny tekst :
Szanowni Państwo,


W 2012 roku pracowałem w Niemczech na podstawie “Gewerbe” , uzyskałem łączny dochód poniżej 6 tys. euro i nie przekroczyłem progu podatkowego który od którego jest wymagane jest rozliczenie z Państwa urzędem.
W wyniku pewnych zaniedbań , nie spowodowanych moją winą nie został mi nadany “Steuer-Nr.”.
W lutym tego roku zamknąłem “Gewerbe” oraz wymeldowałem się z Berlina.
W związku z niskim dochodem jaki uzyskałem na terytorium Niemiec i faktem zamknięcia “Gewerbe” oraz wymeldowaniem się z Berlina zwracam się uprzejmą prośbą o możliwość
nie rozliczania się z mojego dochodu , z którego i tak nie musiał bym odprowadzać podatku.
Swoją prośbę argumentuję tym że przebywam teraz na terytorium Polski , a w najbliższym czasie jadę na obóz do Stanów Zjednoczonych i takowe rozliczenie było by dla mnie kłopotliwe.
Nazywam się a mój “Perönliche Identifikationsnummer” to


Z poważaniem
Janusz Olczyk
sprawdziłem, źle
Janusz!
Pierwsze primo:
- nie zajmujemy się szlifowaniem tekstów zrobionych przez Dr. Gugiela. Zgłoś się do niego po poradę językową.
Drugie primo:
- tekst po polsku jest absolutnie nie do przyjęcia dla urzędu skarbowego, albowiem jest to "gaworzenie o starych Polakach", czyli absoluny bełkotpo polsku.
Trzecie primo:
- skoro nie masz nadanego "Steuer-Nr.", to co to jest "Perönliche Identifikationsnummer"? PIN? Czjuesz się dobrze?
Ostatnie primo:
- kogo to obchodzi,że ty jedziesz na obóz do USA, i że rozliczenie było-BY kłopotliwe?
irkamozna
Dziękuję za odpowiedź
Co pierwszego primo - rozumiem że nie zajmujecie się szlifowaniem tekstów zrobionych przez Dr.Gugiela , dzięki za informację , tylko trzeba się zastanowić czy forum są po to aby pomagać sobie i wymieniać się informacjami czy tylko dla erudytów i jedynym tematem są elaboraty z języka niemieckiego .
Drugie primo - moim zdaniem nie jest to gaworzenie , ale cieszę się że przedstawił eś/aś mi swoją opinię.
Trzecie primo - To nie jest to samo . Czuję się bardzo dobrze
Ostatnie primo - napisałem to w uzasadnieniu , nie po to żeby kogoś to obchodziło . A co do błędu ortograficznego który zrobiłem , bardzo się cieszę że został on zauważony szczególnie przez osobę która pisze "rozumię" , "wyżygaj". Widzę postęp :-)

Jeśli nie chcecie pomagać na forum to napiszcie to po prostu :-)
Pozdrawiam
Cytat: Janusz-91
irkamozna
Dziękuję za odpowiedź
Co pierwszego primo - rozumiem że nie zajmujecie się szlifowaniem tekstów zrobionych przez Dr.Gugiela , dzięki za informację , tylko trzeba się zastanowić skoro trzeba, to się zastanawiaj czy forum są po to aby pomagać sobie i wymieniać się informacjami nazywa się "Szlifuj swój niemiecki"czy tylko dla erudytów i jedynym tematem są elaboraty z języka niemieckiego problemy językowe są ważne, a nie Gugiel .
Drugie primo - moim zdaniem nie jest to gaworzenie , ale cieszę się cieszę się, że się cieszysz że przedstawił eś/aś mi swoją opinię.
Trzecie primo - To nie jest to samo . Czuję się bardzo dobrze nie znasz swojego stanu, bo piszesz bzdety
Ostatnie primo - napisałem to w uzasadnieniu , nie po to żeby kogoś to obchodziło a, po co? . A co do błędu ortograficznego który zrobiłem nie wiem, o czym mówisz. Nie widzę błędu i nie podkreślam. Moje podkreślenie dotyczy tego czasu przypuszczającego, bardzo się cieszę coś ty się tu często cieszysz... że został on zauważony szczególnie przez osobę która pisze "rozumię" , "wyżygaj". Widzę postęp :-)
Wiedziałam, że cały czas chodziło ci o pisanie o mnie. W zasadzie masz rację. A, w dupie z urzędem finansowym. Irkamozna jest mi ważniejsza. Podobasz mi się!
Jeśli nie chcecie pomagać na forum to napiszcie to po prostu :-) Poczytaj więcej o mnie. Czas ci szybciej zleci. Tego jest bardzo dużo, prawda? Im więcej debili, tym więcej do czytania. Urząd finansowy tego nie czyta, ale ty lubisz.
Pozdrawiam
Pozdrawiaj!

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie