krótkie opowiadanie - gramatyka

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o sprawdzenie tego tekstu. niżej jest wersja polska.

Eines sonnigen Teges auf dem See schwamm einen Mann auf der grünen Luftmatratze. Schnelles Motorboot raste plötzlich vorbei, machend hohe Wellen. Der Mann aus grüner Luftmatratze war schlechten Schwimmer. Er geratete in Panik. Zum Glück auf Sees Ufer stand ein aufmerksamer Mann. Er wurf den Rettungsring und sprung ins Wasser. Mutiger Retter rettete diesem Mann das Leben.

Pewnego słonecznego dnia po jeziorze pływał mężczyzna na zielonym dmuchanym materacu. Przejechała gwałtownie motorówka robiąc wysokie fale. Mężczyzna z zielonego materaca był kiepskim pływakiem. Wpadł w panikę. Na szczęście na brzegu stał uważny mężczyzna. Rzucił koło ratunkowe i wskoczył do wody. Odważny ratownik uratował temu mężczyźnie życie.
Teges auf dem See schwamm einen Mann
?????
Du Türk?
eines sonnigen Tages - literówka
Cytat: chogatek
eines sonnigen Tages - literówka
a reszta? Türk?
nie wiedziałam jak napisać. na dole jest to co miało być więc możesz napisać jak to powinno być
Cytat: chogatek
nie wiedziałam jak napisać. na dole jest to co miało być więc możesz napisać jak to powinno być
Marsz do naszej zakładki "Nauka".
Eines sonnigen Tages schwamm einen Mann auf der grünen Luftmatratze auf dem See

Tak lepiej?
edytowany przez chogatek: 25 maj 2013
Jaki masz problem językowy?
problem taki, że poprosiłabym o poprawienie zdań które są źle, a nie odsyłanie mnie do zakładek "nauka"
Cytat: chogatek
problem taki, że poprosiłabym o poprawienie zdań które są źle, a nie odsyłanie mnie do zakładek "nauka"
to nie jest problem. To twoje lenistwo.
powiedzmy w ten sposób. Wiedzę mam, ale nie zawsze umiem ją zastosować, czasami wychodzą mi piękne zdania jak z poematu, a czasami (zwłaszcza przy długich zdaniach i z przymiotnikami) że nie wiem jak to złożyć. Uczę się na przykładach. więc jak napiszesz poprawnie to pewnie się nauczę jak to robić. I proszę pomóż, a jak nie masz na to ochoty to chociaż nie wkurzaj innych i nic nie pisz
Cytat: chogatek
powiedzmy w ten sposób. Wiedzę mam nie widać, ale nie zawsze umiem ją JEJ! zastosować bo nie masz podstawowej, czasami wychodzą mi piękne zdania jak z poematu, ale to ryzyko i jak w Totku , a czasami (zwłaszcza przy długich zdaniach i z przymiotnikami) że nie wiem jak to złożyć Dlatego: marsz do "Nauka". . Uczę się na przykładach masz ich dostatecznei dużo w "Nauka". więc jak napiszesz poprawnie to pewnie się nauczę pewnie nigdy, bo ta stara Niemra na ciebie czyha, bo się, zagaga, na ciebie uwzięła jak to robić. I proszę pomóż, a jak nie masz na to ochoty to chociaż nie wkurzaj innych kogo? innych? Tu nikogo nie ma! i nic nie pisz
Eines sonnigen Tages schwamm ein Mann auf einer grünen Luftmatratze auf dem See.
dziękuję kochanydiego. dalej też są jakieś błędy?
Plötzlich ist ein schnelles Motorboot vorbei gefahren. Dadurch sind sehr hohe Wellen entstanden. Der Mann auf der grünen Matratze war ein sehr schlechter Schwimmer.
Er ist in die Panik geraten. Zum Glück stand an dem Ufer ein sehr aufmerksamer Mann. Er warf einen Rettungsring und sprang ins Wasser hinterher. Der mutige Retter rettete diesem Mann sein Leben.
Vielen Dank kochanydiego

dobrze, że na tym forum są też normalne osoby.

Zmieniłeś w kilku zdaniach czasy z Imperfektu na Perfekt. To ma jakieś znaczenie? czy mogę całą pracę napisać w Imperfekcie? uczyłam się, że jak się pisze opowiadania to raczej w Imperfekcie
edytowany przez chogatek: 25 maj 2013
ale najpierw "Nauka"
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków