Wakacje za granicą

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Bardzo proszę o sprawdzenie :) troszkę robiłam z tłumaczem więc są błędy a nie jestem asem z niemieckiego więc czasem wyszło mi tzw. ,,masło maślane" .. gdyby ktoś miał jakieś pomysły co by można jeszcze dopisać to też będę bardzo wdzięczna :)

Wenn die Sommerferien sind, fahren viele Leute im Ausland aus. Ich finde, dass diesen Reisen viele Vorteile, aber auch viele Nachteile haben.
Erstens kann man viele besichtigen. Man kann viele interessante Dinge sehen. Dazu kommt noch dass, Im Ausland es interessante atraktionen gibt. Mann soll nicht vergessen, Sie die Sprache ein bisschen zu verbessern können. Sehr wichtig ist das, dass wir neue Kulture kennen lernen. Wenn in Polen schlechten Wetter ist, ist in Ausland oft schönes Wetter und warmes Meereswasser. Aber reisen ins Ausland viele Nachtaumurlaub. Über unseren Urlaub bestimmt oft Bio-Reise. Wenn wir fahren, zeigt es sich, dass alles anders aus sieht. Man muss auch betonen, dass der Urlaub viel kostet. Viele Menschen haben Angst dem Flugzeugen fliegen. In einem fremden Land kann man sich verlaufen.
Zusammenfassend kann sagen, dass die Reisen im Ausland mehr Vorteile haben.
co to maslo maslane
gosia ma dzisiaj wolne i się wyleguje w łóżeczku, cały boży dzień. leje na wszystkich i wszystko co się wokół niej dzieje. taki to z niej leń jest (faul und laice).

wiola, 1 napisz mądre po polsku krótkie zdania,
2 wklej w translator
3 i zmień troszkę gramatycznie.

na pewno będzie lepiej, niż to coś sama popisała.
chodziło o to, że się zdania mogą powtarzać i nie za bardzo trzymać się wątku..no i że są błędy..ale mniejsza o te masło ;)
już wkleiłam w translator i wychodzą głupoty.. właśnie chodzi, że nie za bardzo umiem poprawić gramatycznie.. :(
a, z kąd wiesz?
ale co wiem??
wakacje jest to czas podróży
z reguły są to wyjazdy zagraniczne
istnieją zarówno plusy i minusy takich wycieczek

opiszę sobie plusy
jednym z nich jest, że ktoś może odwiedzić wiele ciekawych miejsc
i tam jest wiele atrakcji
plusem jest obcy język, który ktoś może poprawić
zwiększamy przy tym znajomość kultury i obyczajów
piękna pogoda, która nie zawsze jest w kraju, jest dodatkową dobrą cechą

są też wady wyjazdów zagranicznych
niezgodność w opisie wycieczki
wycieczka kosztuje duże pieniądze
czy kradzieże rzeczy

podsumowując
wycieczki zagraniczne mają więcej zalet niż wad

wkleić w translator -odwala z połowę roboty, włączyć ponsa i skorzystać ze swojej znajomości gramatyki niemieckiej. i finito!!!
, ale jestem dobrą dziewczyką! aż sama w to nie wierzę.. a, teraz zgłodnialam, gdzie ta kaszanka jest???
Dziękuję Gosia .. to co ja zrobiłam ma podobne wady i zalety do tych co ty napisałaś. Chciałam tylko żeby ktoś mi poprawił gramatyczne błędy mojego tekstu, których ja nie umiem znależć, bo się troszkę męczyłam z napisaniem tego ..ale i tak dziękuję ..
ten tekst co ty napisałaś... masz zwalony (do d..) od samej góry po sam dół. tak się nie pisze. to są pisadła, ale w niemczech raz że nie praktyczne, drugi że walnięte gramatycznie, trzeci posłuchaj i zrób tak jak ja ci mówię. i ucz się pisać ładnie. nie tak "bo się troszkę męczyłam z napisaniem tego", męczyć to się można, ale z czymś innym. ;p

a ładniej jest "ten tekst był po prostu trudny dla mnie"

i wklei w transtor swoje i moje

Powiem Ci..
moje jest prawidłowo w 100proc przetłumaczone. a twoje do kitu całkowicie.
fiolka, musisz się pomęczyć, bo nie czytasz sama, co sama piszesz
Urlaub ist eine Zeitreise, sie sind in der Regel Auslandsreisen. Es gibt sowohl Vor-und Nachteile solcher Reisen. Ich werde die Vor beschreiben. Einer von ihnen ist, dass jeder, viele interessante Orte zu besuchen und es gibt viele Attraktionen. Einer von ihnen ist ein Fremdsprachen Vorteil ist, dass jemand verbessern kann. Wir erhöhen die Kenntnis der Kultur und Bräuche. Schönes Wetter, was nicht immer in dem Land, ist ein zusätzlicher nettes Feature. Es gibt auch Nachteile Auslandsreisen. Fehlanpassung in der Beschreibung der Fahrten
Das kostet eine Menge Geld zu stehlen oder Dinge. Zusammenfassung
Reisen im Ausland haben mehr Vorteile als Nachteile.
Teraz jest dobrze??
urlop to jest urlop!

http://de.pons.com/übersetzung?q=sommerferien&l=depl&in=&lf=de , na pewno sprawdzasz w pons-ie? jest o niebo lepiej, ale na wyższą ocenkę trzeba popracować z pons-em.
edytowany przez gosia465: 31 sie 2014
A, pisałem sto razy całe vakation:
gosia, przygotuj się na opisy pokoju, bo jutro szkoła.
Teraz masz twoją kaszanę z Fehlanpassung.
Na nikimi tu niemożna polegać. A, bojek już wali konia.
nauczyłam się jakieś z pół roku temu..

Zwar ist mein Zimmer nur ein Meter zwanzig Zentimeter breit, aber dafür sechs Meter hoch. In der Mitte ist kein Teppich, sondern die Katze. Und sie passt nicht in das Zimmer hinein. Vorn links steht der schräg aufgestellte Schrank, mit Kleidern und Büchern. Meine Mutter legt dort auch ab und zu etwas hin, das sind z.B.: Handtücher, Kleider sind nicht zuviel, aber sie sind immer sorgfältig arrangiert, wie die Bücher. Die Handtücher haben selten ihren Platz. Auf dem Schrank steht ein großer Teddybär, und er lächelt bei sich. Das ist jedesmal, wenn ich ihn anschaue. Gegenüber der Tür steht der Schreibtisch, und neben ihn befindet sich dort der lustige Müllkorb. In dem Müllkorb ist immer sehr viel Müll. In meinem Zimmer sind wenig Blumen. Ehrlich gesagt, es ist eine Blume, zu der ich große Sympathien habe. Deshalb bemühe ich mich, sie immer zu gießen. Eine komfortable Aussicht habe ich, weil da ein großes Fenster ist. Dank diesem gibt es eine große Menge an Sonnenlicht und ich weiß oft, was beim Nachbarn passiert. Zum Schluss kann ich noch sagen, dass ich nie Ordnung in meinem Zimmer habe. Überall gibt es Unordnung und nichts ist auf seinem Platz.

nikt mnie nie chciał słuchać! pracowane tylko wg tego co opisałam wyżej. no i to dawno było..
jakby to to wiolka zrobiła, tak jak ja mówię. wszystko by pasowało. i to prawda, na nikim tu nie można polegać.
właśnie. kaschana
sam źeś kaszana, kaschana i z tym dolarem..
Cytat: gosia465
sam źeś kaszana, kaschana i z tym dolarem..
Paragraf 2 punkt 11
no, i co z tego? :))
nie chcę kary, chcę nagrodę. wystarczy tego karcenia moją osobą!
wariat ;p
No dobra. Przepraszam. Moja wina..
ka$Hana
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje