bardzo proszę o sprawdzenie tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś sprawdził mi poniższy tekst:
w miejscu w którym jest cudzysłów chciałam napisać "negatywne skutki zanieczyszczeń" ale nie jestem pewna jak to powinno być. Nie wiedziałam również jak powiedzieć że organizujemy akcje sprzątania świata.
Błędy w pisowni nie są ważne.

Heutzutage nehmen die menschen Rücksicht auf die umwelt
aber wir alle setzen uns "der negative Verschmutzung" aus
in meiner Stadt das größte umweltprobleme sind die mine und größte in Polen die Kraftwerk
10 km von meinen haus entfernt ist eine Müll Deponie
viele menschen / leute besitzen autos ohne katalysator
die Menschen realisiert dass es probleme gibt, also werden neue fahrad strecken gebaut
mir ist die umwelt sehr wichtig also sortiere ich müll, spare wasser, kaufe getränke in auffüllbaren flaschen und fahre oft mit dem fahhrad
wir alle existeren in der umwelt und sollten uns auch drum kümmern


polska wersja (może się różnić od niemieckiej ponieważ niektóre rzeczy zmieniałam w trakcie pisania)

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi dba o środowisko
Mimo to nadal jesteśmy narażeni na negatywne skutki zanieczyszczeń.
W moim otoczeniu największym zagrożeniem dla środowiska jest kopalnia oraz największa w Polsce elektrownia cieplna.
W odlegości około 10 kilometrów od mojego domu znajduje się wysypisko śmieci.
W okolicy, jeździ dużo aut bez katalizatorów.
Cała spoleczność zdaje sobie sprawę z problemów srodowiska dlatego organizowane są akcje sprzątania świata, co roku budowane są nowe ścieżki rowerowe.
dla mnie środowisko jest ważne więc sortuję śmieci, oszczędzam wodę, kupuję picie w butelkach wymiennych, często jeżdżę na rowerze.
wszyscy żyjemy w naszym środowisku więc powinniśmy o nie dbać"

Z góry dziękuję za pomoc :)
Najłatwiej dla mnie byłoby przetłumaczenie Ci Twojego tekstu polskiego, gdyż Twój tekst niemiecki zawiera sporo błędów.
Polskie wyrażenie "akcje sprzątania świata" nie ma odpowiednika w języku niemieckim. Wikipedia podaje jego odpowiednik angielski "Clean Up the World" http://de.wikipedia.org/wiki/Clean_Up_the_World