o chorobach

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc, napisanie coś o poszanowaniu zdrowia tzn. co robic aby być zdrowym, jak sie zabezpieczać, jak ubierac itp.

Poszę również o napisanie coś o tym na co choruje czyli na co choruję, jak się leczę itd,np że jestem alergikiem lub cos podobnego

Prosze użyc prostych form i wyrazów i aby oba teksty nie były bardzo długie

Z góry wieeeeeeeeeeeeelkie dzięki i czekam na odpowiedzi
o chorobie moze byc coś takiego : Od paru dni żle się czułem( czas przeszły) W jakis dzień zaczęło mnie boleć gardło i miałem chrypke(Heiserkeit) , wczoraj obudziłem się z bólem głowy i kości, miałem także kata i kaszel coś w tym stylu
Mir ging es seit ein Paar Tagen nicht mehr so gut. Eines Tages hatte ich plötzlich Halsschmerzen und Heiserkeit. Gestern wachte ich mit Kopf und Knochenschmerz auf, ich hatte auch eine Kater und Husten ... so was in der Art.
...
hatte auch (einen) Kater und Husten .
klar:)
Cosmo_Klein a możesz przetłumaczyć to na polski a mozę ktoś inny przetłumaczy na polski
proszę jeszcze raz o napisanie o tym poszanowaniu zdrowia, że powinno się ciepło ubierać, jeść owoce czy coś takigo
na to zadanie o poszanowaniu zdrowia to coś w stylu : aby być zdrowym trzeba jeść dużo pokarmów bogatych w witaminy, zaleca się chodzenie do sauny , nalezy moczyć czesto stopy, ubierać sie dobrze gdy jest zimno, regularnie trenować

prosze o ułożenie to w logiczną całość
po niemiecku oczywiście :p
Um gesund zu sein muss man viele vitaminreiche Speisen essen.
Man sollte auch manchaml die Sauna besuchen, die Füße oft ins Wasser stecken, passende Sachen zum Wetter anziehen und regelmäßig trainieren.
wielkie dzięki :D jesteście świetni :D bez was nie dałbym rady
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia