CO ZNACZY "Semester anrechenbar"??

Temat przeniesiony do archwium.
Mam nadzieję, że ktoś wie...
to znaczy podlegajacy oplacie
Dziękuję, sama bym na to nigdy nie wpadła!
NIE podlegajacy oplapie!!! To jest bzdura!!!

"Semester anrechenbar" = to znaczy, ze mozesz sobie jeden semestr/y do Twoich studiow zaliczyc; innaczej, ze mozesz sobie wyklady (czy egzaminy z nich) zaliczyc jako jeden semestr (tj. ile godzin w jednym semestr robi sie jako standard, np. 12 h i wozesz sobie do tego semestru zaliczyc 6 wykladow po 2 h.)
Teraz to ja już nic nie rozumiem, to "Semester anrechenbar: ..." pojawiło mi się przy rejestracji na uczelnie i ja mam tam wpisać liczbę semestrów? Niżej jest też "Semester nicht anrechenbar: ... Może ktoś spróbuje mi to jeszcze raz wyjaśnić? Niezbyt jestem zorientowana....
Nie wiem, w czy jest problem. Nie chodzi o jakies doplaty! Jakby tak bylo, to bys mial -"zahlung"-.

Mysle, ze jestes w sytuacji, ze zmieniles uczelnie i chcesz na wowej uczelni to samo studiowac. W tym wypadku jest mozliwosc zaliczenia (anrechnen/-bar) sobie semestrow z tej starej uczelni, oczywisc za granica, musi byc ta starta uczelnia uznawana (=anerkannt) na tej nowej.

N.p. studjuje w Polsce na Politechnice Gdanskiej w Maszynoznawstwo i chce studjowac to samo w Berlinie. Plotechnika G. jest uznawana w calej Europie i chyba na calym swiecie, to moge moje semestry (juz zaliczone na tej uczelni), jezeli plany nowej uczelni sa pobobne, sobie zaliczyc do studiow na nowej uczelni.

Alles klar?
Ach tak, teraz wszystko jasne:) Dziękuję za wyjaśnienie. Uczelnie w zasadzie nie zmieniam, tylko jadę na na pól roku w ramach Erasmusa, więc w zasadzie, to oni mi nie muszą tam tych poprzednich semestrów uznawać, taki mi się przynajmniej wydaje, ale jeszcze się wszystkiego dowiem, pozdrawiam:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie