Tekst do przetłumaczenia --- proszę o pomoc :)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Dostałem jako zadanie domowe opracowac taki temat o zdrowym żywieniu. Z niemieckiego jestem beznadziejny. Napisałem jakby cały tekst po Polsku ale na tłumaczenie nie ma szans w moim wykonaniu. Bardzo proszę o pomoc. Pilne !!! Z góry dziękuję. ;D Oto odpowiedzi na pytania, które prosiłbym o przetłumaczenie na niemiecki ;p

1.Was siehst du auf den Bildern? - Co widzisz na obrazkach?
W przedstawionym materiale widzimy 3 główne czynniki mające wpływ na nasz styl życia: odżywianie, spędzanie czasu wolnego oraz uzależnienia. Na pierwszym obrazku widzimy trzy kobiety ćwiczące gimnastykę. Poniżej widzimy inną panią, która medytuje na świeżym powietrzu. Takie formy aktywności pozwalają zadbać o kondycję fizyczną i psychiczną, oraz pozwalają się odstresować. W prawym górnym rogu widzimy kosz z wieloma warzywami i owocami. Obserwujemy także oliwę z oliwek oraz typowy obiad: mięso i warzywa. Te trzy obrazki przedstawiają sposoby zdrowego żywienia. Ich przeciwieństwem jest występujący na środku cheeseburger. Na trzech obrazkach w prawym dolnym rogu widzimy filiżankę z kawą, tabletki oraz usta z papierosem. Prezentują one uzależnienia, które mogą być niebezpieczne dla człowieka.

2.Was für ein Thema wird mit diesem Material gesprochen? - Jaki temat poruszają te materiały?
Przedstawione materiały prezentują temat zdrowego i niezdrowego stylu życia człowieka.

3.Welche Faktoren haben einen Einfluss auf unsere Gesundheit? - Które czynniki mają wpływ na nasze zdrowie?
Główny wpływ na nasze zdrowie ma sposób naszego odżywiania oraz uzależnienia którym ulegamy lub nie. Ważne jest także jak spędzamy nasz wolny czas.

4.Was gehört zur gesunden Lebensweise ? - Co należy do zdrowego trybu życia ?
Do zdrowego stylu życia należy odpowiednia dieta – jedzenie wiele owoców i warzyw, oraz nie spożywanie fast-foodów. Niezbędny jest także aktywny wypoczynek oraz unikanie brania używek: alkoholu, papierosów i żyć bez zbędnego stresu

5.Warum ist gesunde Lebensweise wichtig ? - Dlaczego zdrowe życie jest ważne ?
Zdrowe życie jest ważne gdyż wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie. Umożliwia także prawidłowy rozwój organizmu.

6.Lebst du gesund ? Warum ja/nein ? - Czy ty żyjesz zdrowo ? Dlaczego tak/nie ?
Myślę, że ja żyję zdrowo, gdyż w swojej diecie unikam produktów z dużą ilością tłuszczu. Nie palę papierosów i nie piję zbyt dużej ilości alkoholu, a w wolnym czasie lubię grac w siatkówkę.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego