Czy pomożecie mi przetłumaczyć i sprawdzic zdania?

Temat przeniesiony do archwium.
Mój dom

Mieszkam w Szczecinie. Mój blok ma trzy piętra. Moje mieszkanie położone jest na pierwszym piętrze. Niedaleko bloku znajduje się park. W moim domu mieszka pięć osób : mój tata , moja mama , dwóch braci i ja. Dom jest ładny i wygodny. Znajdują się w nim dwa pokoje, korytarz, kuchnia i łazienka. Swój pokój dziele z dwoma braćmi. Pokój jest duży i jasny. Znajdują się tam dwa duże okna. Na parapecie stoją dwie doniczki z kwiatami. Na lewo od wejścia stoi moje łóżko, a na prawo dwa łóżka moich braci. Przy oknie stoi moje biurko. Po lewej stronie biurka stoi monitor , a po prawej lampka. Obok biurka stoi szafa i telewizor. W pokoju rodziców również znajdują się dwa okna. Przy których stoi regał a na nim telewizor. Na przeciw telewizora stoi stół jadalny wraz z krzesłami. A na przeciw stołu łóżko rodziców. Obok łóżka po lewej stronie stoi szafa a po prawej piec. Korytarz jest bardzo mały. Znajduje się w nim lustro, wieszak na kurtki oraz szafka na buty. Kuchnia nie jest zbyt mała. Znajdują się w niej podstawowe rzeczy jak : lodówka, kuchenka, pralka, półki, szafki itp. W łazience znajduje się wanna, ubikacja i szafka. To jest mój kochany dom.


Meine Hause
Ich wohne in Szczecin. Mein Wohnblock hat drei Stockwerke. Meine Wohnung liegt im einten Stock.Neben dem Wohnblock befindet sich ein Park.In meinem Haus wohnen funf Person : mein Vater, meine Mutter, mein zwei Bruder und ich. Znajduja się w nim zwei Zimmer, einen Flur, eine Kuche und ein Bad. Swój pokój dziele z zwei Bruder. Zimmer ist groB und hell. Znajduja sie tam zwei große Fenster.
Auf dem Fensterbrett stehen zwei Topfblumen. Links von der Tür steht mein Bett, a na prawo łóżka moich braci. Am Fenster steht mein Schreibtisch. Links von dem Schreibtisch steht mein Bildschirm und rechts befindet sich meine Lampe. Obok biurka stoi szafa i telewizor. W pokoju rodziców również stoją zwei Fenster.

Reszty nie mam wogule pojęcia jak przetłumaczyć czy mógłby mi ktoś pomóc?
z góry
dziękuje