Opis rodziny

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
piszę tutaj ponieważ muszę napisać opis rodziny na niemiecki, a tego języka uczę się dopiero rok, jako jedyna w klasie, więc można się domyślić jakie mam problemy.. Wierzę że są tu ludzie którym to przychodzi ze zdecydowanie większą łatwością niż mi. Jeśli ktoś zechce mi pomóc i przetłumaczyć ten tekst to będę bardzo wdzięczna.
"Moja rodzina nie jest duża. Należę do niej ja, mój brat, moja mama, mój tata oraz moi dziadkowie. Na tym zdjęciu jest moja mama Anna, która ma 41 lat, jest położną i pracuje w przychodni. Jest bardzo pogodną osobą z dużym poczuciem humoru. Bardzo lubi robótki ręczne. To jest mój tata - ma na imię Tomasz, ma 45 lat, jest inżynierem budownictwa i pracuje w firmie budowlanej. Interesuje się literaturą, szczególnie historyczną. Tutaj jest mój brat - ma na imię Konrad, ma 15 lat. Uczy się w gimnazjum. Interesuje się motoryzacją. Chętnie gra w piłkę nożną i jeździ na rowerze. To moja babcia Barbara, mama mojego taty, a to babcia Antonina. Obie bardzo lubią gotować. To dziadkowie - Leszek, tata mojej mamy, oraz Zdzisław. Dużo czasu poświęcają uprawie swoich ogrodów. Moi dziadkowie są na emeryturze. Moja rodzina spotyka się często - co najmniej raz w tygodniu. Chodzimy na spacery albo spotykamy się w domach. Wspólnie obchodzimy Boże Narodzenie, Wielkanoc, a także urodziny i imieniny każdego z nas. Bardzo lubię spędzać czas z moją rodziną."
Z góry dziękuję za pomoc.
Meine Familie ist nicht groß. Zu ihr gehören ich, mein Bruder, meine Mutter, mein Vater sowie die Großeltern. Auf diesem Bild ist meine Mutter Anna zu sehen. Sie ist 41 Jahre alt, Hebamme und arbeitet in der Ambulanz. Sie ist ein sehr fröhlicher Mensch mit viel Sinn für Humor. Sie macht sehr gerne Handarbeiten. Das ist mein Vater. Er heißt Tomasz, ist 45 Jahre alt, Bauingenieur und arbeitet für eine Baufirma. Er interessiert sich für Literatur, insbesondere die historische. Hier ist mein Bruder. Er heißt Konrad und ist 15 Jahre alt. Er geht aufs Gymnasium. Er interessiert sich für Motorfahrzeuge. Gern spielt er Fußball und fährt Fahrrad. Das ist meine Großmutter Barbara, die Mutter meines Vaters, und das ist Großmutter Antonina. Beide kochen sehr gerne. Das sind die Großväter – Leszek, der Vater meiner Mutter, und Zdzisław. Sie widmen der Pflege ihrer Gärten viel Zeit. Meine Großeltern sind in Rente. Meine Familie trifft sich oft – mindestens einmal pro Woche. Wir gehen spazieren oder treffen uns zu Hause. Wir feiern gemeinsam Weihnachten, Ostern und auch die Geburtstage und Namenstage aller Familienmitglieder. Ich verbringe sehr gerne Zeit mit meiner Familie.
Dziękuję bardzo:)))
proszę o spr. mojego opisu: Ich heibe magda. Ich bin 16 jahre alt. Meine Mutter heibt Basia. Sie ist 40 jahre alt . Mein Vater heibt Edward . Er ist 43 jahre alt. .Mein Bruder heibt Michał . Er ist 17 jahre alt.
Ich heiße Magda. Ich bin 16 Jahre alt. Meine Mutter heißt Basia. Sie ist 40 Jahre alt. Mein Vater heißt Edward. Er ist 43 Jahre alt. .Mein Bruder heißt Michał. Er ist 17 Jahre alt.

Nowe forum: http://niemiecki.ang.pl
edytowany przez Mokotow: 10 paź 2010
Einfach schoen!
Motorfahrzeuge = pojazdy mechaniczne, motoryzacja = Motorisierung
spotykamy się w domach = domy = Mehrzahl. Zu Hause ist sehr OK, aber auf polnisch waere es besser "w domu"
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie