list oficjalny

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie! mam ogromna prośbe potrzebuje aby napisac mi po niemiecku list na taki temat :

oficjalny:
1) z kim jestes i jakiej pomocy oczekujesz
2)z iloma osobami bedziesz podrózowac i w jakim terminie
3) jakie noclegi cie interesuja i za jaka cene
4)jakie masz specjalne zyczenia i jak mozna sie z toba skontaktowac.
mileczko, pofatyguj się troszeczkę i zrób coś sama przynajmniej po polsku.
Witam! Nazywam się Anna Przytocka i chciałabym zarezerwowac w Państwa Hotelu 2 pokoje 2 osobowe. odwiedzę państwa Hotel 23.06.2010 i zostaniemy do 30.06.2010r. Prócz mnie bedą jeszcze 3 inne osoby. Interesują mnie tak jak wyżej wspomniałam 2 pokoje 2 osobowe. Chciałabym aby każdy pokój miał osobną łazienke, balkon, telefon oraz telewizor. Prosiłabym także aby cena nie była za wysoka i zmieściła sie w 100 euro za dobę. a i jeszcze prosiłabym aby w dzień naszego przyjazdu w pokojach czekały zmrożone szampany. oto nr kontaktowe do mnie 725881436. pozdrawiam Anna Przytocka

mysle ze cos takiego moze byc
Bardzo fajnie. Poogladaj teraz wpisy w forum, bo mielismy listow oficjalnych od czorta i cut-ciut. Moze ci sie uda cos sciagnac dla ciebie.
Witaj! To nie jest forma listu oficjalnego. Z reguly pisze sie:
Sehr geehrte Damen und Herren, i tak dalej.
Potem sie przedstawia sprawe. A na koncu podaje sie kontakt i nazwisko i imie. A z mrozonym szampanem i kawiorem, to nie przesadzaj, bo w zyciu nie zaplacisz takiego pokoju.
nie wiem jak to sie pisze bo nigdy nie miałam jezyka niemieckiego;/ dlatego napisałam do was o pomoc. a czas też mnie goni....
mnie goni tez i to nie tylko czas...
wiec pomoże mi ktos????
Sehr geehrte Damen und Herren,
mein Name ist Anna Przytocka und ich möchte in ihrem Hotel zwei Doppelzimmer reservieren. Ich werde ihres Hotel am 23. Juni 2010 aufsuchen und bis 30. Juni 2010 bleiben. Ausser mir/ mit mir werden noch drei Personen sein. Wie habe ich oben geschrieben, interessiere ich mich für zwei Doppelzimmer. Ich möchte, dass jedes von ihnen ein Badezimmer, einen Balkon, ein Telefon und Fernsehgerät enthält. Ich würde auch bitten, dass der Preis nicht zu hoch ist und höchstens 100 Euro für 24 Stunden beträgt. Ich würde auch bitten, dass am Tag unserer Anfahrt, in den Zimmern eiskalte Champagner vorbereitet sind.
Meine Kontaktsnummer/ Telefonnummer ist 725881436.
Mit freundlichen Grüssen
Anna Przytocka
pomyłka - bez auch w tym zdaniu Ich würde auch bitten, dass der Preis...
Ist das eine Übung, oder ernsthafte Anfrage? Für eine Übung tut es. Für eine anständige Anfrage - zu viel Poesie und gelabbere...
Na pewno podpasuja ci ten Preis. Nie przesadzaj.
Sehr geehrte Damen und Herren,

mein Name ist Anna Przytocka und ich möchte in Ihrem Hotel zwei Doppelzimmer reservieren.

Ich plane am 23. Juni 2010 anzureisen und bis zum 30. Juni 2010 zu bleiben. Ich werde noch drei Personen in Begleitung haben. Wie ich schon oben erwähnt habe, interessiere ich mich für zwei Doppelzimmer. Ich möchte, dass jedes davon über Badezimmer, Balkon, Telefon und Fernsehgerät verfügt. Pro einen Hoteltag sind wir bereit bis zu 100€ pro Person zu zahlen.

Ich wünsche mir, dass am Tag unserer Anfahrt in den Zimmern zwei eisgekühlte Champagner vorbereitet stehen.

Meine Kontaktnummer/ Telefonnummer ist 725881436.

Mit freundlichen Grüßen,
Anna Przytocka
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe