Prezentacja - Moje Hobby (tlumaczenie i sprawdzenie bledow)

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o przetłumaczenie i sprawdzenie błędów. Pogrubieniem zaznaczam zdania nieprzetłumaczone. Ostrzegam, że jestem słaby z niemieckiego więc pewnie jest dużo błędów.

Mein Lieblings Hobby ist Musik. (Moje główne hobby to muzyka)
Ich höre Musik sehr gern. (Bardzo chętnie słucham muzyki)
Mein Lieblingsbands sind Metallica, Disturbed, Hammerfall und Nirvana (Moje ulubione zespoły to…)
Meine Lieblings-Musikrichtung ist Metal. ( Mój ulubiony gatunek muzyczny to metal)
Das erste Metal-Band… (Pierwszym metalowym zespołem, którego słuchałem był „Pain“)
(Wtedy zaczęła się moja miłość do metalu)

Mein Lieblingssong ist „Fade to Black“ –aus dem Metallica Album “Ride the Lightning” (Moja ulubiona piosenka to „Fade to Black“ – z albumu Metallica “Ride the Lightning” )
(Pojechałbym na koncert ale są to zbyt duże koszta)
Ich möchte die Gitarre wie James Hetfield haben. (Chciałbym mieć taką gitare jak James Hetfield)
Ich lerne Gitarre spielen selbst. (Uczę się grać na gitarze samemu)
Gitare spielen macht mich glücklich. (Granie na gitarze sprawia mi przyjemność)
(Korzystam z książki „Rock Discipline” John Petrucci i porad zamieszczonych w Internecie)
Meine Gitare ist Mayones KTM-2 (Moja gitara to Mayones KTM-2)
(Dobrze się sprawuje i spełnia oczekiwania początkującego)
Ich kafue einmal etwas besser ein. (Kiedyś kupię coś lepszego)
Im Sommer fahre ich viel Rad. (W lato jeżdże dużo na rowerze)
Am Wochenende unternehmen wir oft Ausflüge mit dem Fahrrad. (W łikendy robimy wypady na rower)
Zum Glück gibt es in und um die Stadt herum viele Fahrradwege. (Na szczęście w mieście i okolicach jest dużo sieżek rowerowych)
Radfahren ist gesund . (Jazda na rowerze jest zdrowa)
(Podczas wycieczek rowerowych poznajemy wiele ciekawych miejsc)
Ich verbringe die Zeit im Freien und treffe mit Freunde. ( Spędzam wolny czas na dworzei spotykam się z przyjaciółmi)
(Gdy jest brzydka pogoda, siedzę przed komputerem i surfuje po sieci )
Oft gehe ich zu Partys. (Często chodzę na imprezy)
(Zajmuje się amatorsko grafiką komputerową.)
(Wykonuje prace dla znajomych i okładki szkolnej gazetki)
(Z grafiką komputerową wiąże swoją przyszłość zawodową)
(Czasami robię zdjęcia przyrodzie)
edytowany przez Xartez: 11 maj 2011
Twoje ostrzeżenie biorę absolutnie poważnie!
Poukładaj, proszę, prostsze zdania, bo nie dojdziesz do licencjatu!
Potrzebuje to jedynie do szkoły a z niemieckim nie wiążę swojej przyszłości ; d. Poza tym w moje klasie chyba nikt samodzielnie tego nie pisał
edytowany przez Xartez: 11 maj 2011
No, to odpisz od kogoś i o co chodzi!
btw. co to u ciebie oznacza: ; d ????
edytowany przez zochama: 11 maj 2011
jak mam odpisać prezentacje, która każdy przedstawia nauczycielowi a ja niestety nie mam rodziny w Niemczech
Jaki ma z tym związek twoja brakująca rodzina w Niemczech? Nie łapię.
Jak już wspomniałem w mojej klasie każdy przetłumaczenie zlecił znajomym lub rodzinie, która się biegle tym językiem posługuje. A na moim poziomie niemieckiego to żadnego sensownego zdania nie ułożę. Nauczycielka zażyczyła sobie zdań z czasownikami rozdzielnie złożonymi, itd.

Moją poprzednią prezentację składająca się jedynie z prostych zdań mogę sobie schować w kąt po tym jak zobaczyłem prezentacje reszty
edytowany przez Xartez: 11 maj 2011
Możesz podać jakiś przykład konkretniej?
Założę się, że oni wszyscy mają nieziemskie bzdury. I na pewno nic nie kapują z tego, co wypisują.
Dlaczego tak twierdzę? Bo twoje zdania nie są dla początkujących. Skąd je masz?
Ach, na pewno się nie przyznasz....
Szkoda mojej fatygi.
Niektóre z translatora, część starałem się sklejać sam.. no te 2 osoby co dziś przedstawiały raczej bzdur nie miały bo dostały 5-

a i nauczycielka zauważyła, że korzystały z konstrukcji, które są przerabiane w 2kl. na rozszerzeniu
edytowany przez Xartez: 11 maj 2011
Albo bredzisz dalej, albo gadasz rozsądnie. Ja nie mam nerw.
Co bredzę.. słówek, których nie znałem wyszukiwałem w tłumaczu google i próbowałem z nich zrobić zdanie, 2 zdania o rowerze znalazłem w internecie w jakimś wypracowaniu. Zresztą skąd mam umieć tworzyć ładnie zdania skoro to co nas uczą w szkole nie znajdzie zastosowania w tym wypracowaniu, kazała używać czasowników rozdzielnie złożonych, których na siłę wpychać się też nie da.. Ehh co tam najwyżej załapie bata
edytowany przez Xartez: 11 maj 2011
Dobra dzięki za pomoc -> można do kosza.
Dobranoc.
Temat przeniesiony do archwium.