Tłumaczenie, mocno nieczytelne, początek XX w.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy ktoś mógłby mi pomóc przetłumaczyć ten mocno nieczytelny rękopis z pocztówki?
Jest ona z początku XX wieku. Tu jest link:
http://i.imgur.com/emKP2.jpg
Niestety, nic ponad to że jest to raczej niemiecki nie wiem.

Dzieki za pomoc.

EDIT: Przepraszam za zły dział, zorientowałem się po fakcie a nie mam technicznej mozliwości usunięcia wątku. Jeśli moderator ma taką możliwość to proszę o przeniesienie tej wiadomości.
edytowany przez gorky34: 09 kwi 2012
Cytat: gorky34
Witam,
czy ktoś mógłby mi pomóc przetłumaczyć ten mocno nieczytelny rękopis z pocztówki?
Jest ona z początku XX wieku. Tu jest link:
http://i.imgur.com/emKP2.jpg
Niestety, nic ponad to że jest to raczej niemiecki nie wiem.

Dzieki za pomoc.

EDIT: Przepraszam za zły dział, zorientowałem się po fakcie a nie mam technicznej mozliwości usunięcia wątku. Jeśli moderator ma taką możliwość to proszę o przeniesienie tej wiadomości.

niestety nie czytam Kurrentschrift
Co to oznacza:
"że jest to raczej niemiecki "?
To że nie jestem w 100% pewien tego że jest to akurat ten język. Pocztówka jako taka została na pewno wydrukowana w Berlinie, widnieje na niej też znaczek Rzeszy Niemieckiej.
Myślę że jeśli ktos zna biegle Niemiecki, będzie potrafił rozpoznać przynajmniej pojedyncze wyrazy, albo powiedzieć że to zupełnie nie o ten język chodzi.
Oczywiście z samej natury tego przedmiotu nie mogę mieć 100% pewności że o Niemiecki chodzi. W końcu to lubiany przez zagranicznych turystów upominek dla znajomych z ojczyzny.
Wydaje mi sie jednak, że mogła ona zostać do wysłana do Prus Wchodnich, tak mogła by łatwo dostać sie do Polski, ale to znowu przypuszczenie.
edytowany przez gorky34: 09 kwi 2012
Nie zagaduj. Zaproponuj coś. Zacznij czytać, czy tłumaczyć, czy odcyfrowywać... Zajmij się tym choćby troszeczkę. Może popchniemy dalej? Przepraszam cię bardzo, ale może popracujemy razem?
p.S. Nie chcę podpowiadać, że to forum, a nie punkt usługowy. Nic nie powiedziałam. Jasne?
Dzięki za pomoc Tamod!
Już uzyskał pomoc na zagranicznym forum. Tak jak myslałem, pocztówka dotarła do dawnych terenów Prus Wschodnich.
Temat uważam za zamkniety.
Pozdrawiam.
heeee?
Zechciałabyś napisać, co ci to inne forum napisało? Może spróbujemy to porównać?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie