Dziwne zdanie

Temat przeniesiony do archwium.
Piotruś przeglądał poranną gazetę i trafił na coś przedziwnego:

Am 25. Mai keine Zeit?
Nehmen Sie Ihr Bürgerrecht war,
nutzen Sie die Möglichkeiten der Briefwahl!

Jakie war nehmen?!
Czas przeszły: ist gewesen nehmen, oder Star Wars. Proste? Piotruś Depperle?
Cytat: klemens001
Piotruś przeglądał poranną gazetę i trafił na coś przedziwnego:

Am 25. Mai keine Zeit?
Nehmen Sie Ihr Bürgerrecht war,
nutzen Sie die Möglichkeiten der Briefwahl!

Jakie war nehmen?!

wahrnehmen
ach was?
Witam, przepraszam, ze w tym temacie, ale jeszcze nie wiem jak zakładać nowe.
Mam pytanie dla użytkowników tego portalu. Poszukuję pewnej książki (nie znam tytułu, dlatego proszę o pomoc).
Potrzebuję z tej książki części na słuchanie. Jeden z "tekstów" nosił nazwę "Eine tolle Erfahrung aus Bauernhof", głównym bohaterem był Berndt - opowiadał, że na gospodarstwie wykonuje różnego rodzaju prace, wszystkiego po trochu. Była to jego praca wakacyjna. Chciał coś studiować.
Nie pamiętam zbyt wiele, ale mam nadzieję, że ktoś skojarzy, co to za książka. Dodam jeszcze, że jest to poziom C1, prawdopodobnie ksiązka, używana przez wykładowców na studiach.
Bardzo proszę o pomoc, jestem wdzięczna za każdą wskazówkę i chętnie odkupię tę książkę.
Cytat: niuniel
Czas przeszły: ist gewesen nehmen, oder Star Wars. Proste? Piotruś Depperle?

Jak to pierwszy raz przeczytałam, to sikałam ze śmiechu. A potem cudowna fujara wielki miłośnik niuniala podał odpowiedź która zrobiła z jego idola kompletnego idiotę. Tak trzymać chłopaki!

Niuniusia rozrywa bezsilna wściekłość i nienawiść do mnie. Robi wszystko żeby mnie usunąć a ja wracam, aby się naśmiewać z tego wiejskiego głupka.
Meine Liebe,
das Vergnügen, meine Wurst kennen zul lernen, habe ich Dir verwehrt.
Es geschah nicht wegen deines Aussehens (Fettleibigkeit ist kein Vorteil), sondern Deines Charakters.
Du bist wie ein Kleffer, bellst viel, aber es kommt nur Scheiße heraus.
Cytat: barbaraz
Witam, przepraszam, ze w tym temacie, ale jeszcze nie wiem jak zakładać nowe.
Mam pytanie dla użytkowników tego portalu. Poszukuję pewnej książki (nie znam tytułu, dlatego proszę o pomoc).
Potrzebuję z tej książki części na słuchanie. Jeden z "tekstów" nosił nazwę "Eine tolle Erfahrung aus Bauernhof", głównym bohaterem był Berndt - opowiadał, że na gospodarstwie wykonuje różnego rodzaju prace, wszystkiego po trochu. Była to jego praca wakacyjna. Chciał coś studiować.
Nie pamiętam zbyt wiele, ale mam nadzieję, że ktoś skojarzy, co to za książka. Dodam jeszcze, że jest to poziom C1, prawdopodobnie ksiązka, używana przez wykładowców na studiach.
Bardzo proszę o pomoc, jestem wdzięczna za każdą wskazówkę i chętnie odkupię tę książkę.
a, poszła założyć swój własny temat! Marsch-Marsch!
zadane.pl
barbaraz
Ekspert
23 831 punktów
edytowany przez niuniel: 06 lip 2014
Bardzo chętnie, gdybyś był tak miły i mi wyjaśnił to z pewnością go założę.
Cytat: barbaraz
Bardzo chętnie, gdybyś był tak miły i mi wyjaśnił to z pewnością go założę.
Jestem niemiły. Zacznij się wreszcie uczyć, leniu. Tutaj nie odrabialnia.
Uczę się, ale Ciebie akurat to nie powinno interesować. Nie proszę o odrobienie zadania, tylko o pomoc w znalezieniu książki, z której mogłabym się uczyć.
A ty z natura jesteś taki niemiły, czy o co Ci właściwie chodzi?
Jeśli nie chcesz mi pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj.
Cytat: barbaraz
Uczę się, ale Ciebie akurat to nie powinno interesować. Nie proszę o odrobienie zadania, tylko o pomoc w znalezieniu książki, z której mogłabym się uczyć.
A ty z natura jesteś taki niemiły, czy o co Ci właściwie chodzi?
Jeśli nie chcesz mi pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj.
A, całuj psa w nos, leniu, bo sam przeszkadzasz. Tu się ludzie uczą, a nie pieprzą o dupie Maryni. Tu nie zadane.pl.
Będzie mi tu jeszcze tłomaczyć, o co się rozchodzi...
A, z niemca, to i tak nic nie umisz, to po co ci książka? Zakładka "Nauka" is for u.
edytowany przez niuniel: 06 lip 2014
tłumaczyć - taka forma zapisana jest jako prawidłowa w słowniku.
A czego się uczysz odmiany czasowników? A nie, to przerabiałeś w zeszłym roku, geniuszu .
Szybko przeszedłeś na formę grzecznościową.
Tak, zgadza się, studiowałam, a Ty zostań przy swoich czasownikach i ciesz się, że wszystko umiesz.

Mam nadzieję, że to zło kiedyś do Ciebie wróci ;d
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Do autora strony - uwagi, propozycje

 »

Pomoc językowa