List do koleżanki z Niemiec

Temat przeniesiony do archwium.
Mam taką serdeczną prośbę o przetłumaczenie tekstu :/
Proszę was bardzo o pomoc...

Witaj Ewo
Na początku chciałbym cię serdecznie pozdrowić i podziękować za ostatni list.
U nas nic nowego, oprócz zmiany przeze mnie szkoły. Poznałem tu wielu kolegów i już się przyzwyczaiłem. Odpowiadając na twoje pytanie o książkę, polecam ci szczególnie "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Jest to historia o małym czarodzieju, którego przygody pokochałcały świat.
Harry Potter wraca po pierwszym roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa na Privet Drive. Pewnego dnia odwiedza go Zgredek - domowy skrzat. Ostrzega chłopca przed strasznymi wydarzeniami, które mają nastąpić w Hogwarcie. Harry ignoruje ostrzeżenia i wraca do szkoły. Wkrótce kotka woźnego Filcha zostaje spetryfikowana, a na ścianie pojawia się tajemniczy napis. Po Hogwarcie rozchodzą się różne plotki i podejrzenia, ale prawdziwa panika ogarnia szkołę dopiero wtedy, gdy pojawiają się nowe ofiary. Harry i jego przyjaciele próbują odkryć tajemnicę dziwnych ataków. Niedługo potem siostra Rona - Giny - zostaje porwana do tytułowej Komnaty Tajemnic. Harry, Ron i profesor Lokchart ruszają jej na ratunek... Reszty dowiesz się po przeczytaniu książki. Ma ona w sobie wiele tajemnicy i emocji, dlatego tak mnie urzekła. Gwarantuję, że Tobie też się spodoba.
Pozdrawiam Ciebie, całą Twoją rodzinę i oczekujęna odpis.

:D
Proszę o pomoc!błagam:)!!!thx

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa