die Umwelt

Temat przeniesiony do archwium.
bardzo prosze o przetlumaczenie tego tekstu staram sie sam to zrobic ale nie dalem rady. bardzo prosze o pomoc. tekst zeskanowalem tu daje link: http://img14.imageshack.us/i/scan0b.jpg/
Ładny charakter pisma, ale średnia znajomość niemieckiego.
Kilka błędów jest, logiki w tekście mało. Pewnie pisane przez dziewczynę.
tak przez dziewczynę :) niestety nie umie dobrze niemieckiego. Czy mogłabym prosić o poprawienie ew błędów ?
tak przez dziewczynę :) niestety nie umie dobrze niemieckiego - a ty umiesz :)))))))

pismo albo nauczycielki (ale chyba nie, bo za dużo błędów), albo korepetytorki (pierwszy rok studuff??) po "czy pindziesiont" za godzinę :)
nie, nie jestem nauczycielką ;p uczennicą 4 technikum ;) mogę liczyć na jakąś pomoc, czy raczej nie bardzo ?
edytowany przez zubrstw: 09 kwi 2011
@zubrstw, napisz ten tekst tutaj jeszcze raz, bo sie go zle czyta.
Poza tym ten tekst ma juz sporo bykow, wiec trzeba tez skorygowac sam tekst niemiecki a potem przetlumaczyc. OK? Zrobnisz to?
Pewnie :) i dziękuję :)

Problem der Umwertverschmutzung hat schon langst erschienen. Zwar führte man Rechtsvorschriften für Umweltschutz ein aber sie wurden selten eingehalten. Der Boden das Wasser und die Luft sind auch heute sehr stark belastet. Die Industrie und private Haushalte leiten. z.B Abwässer direkt in die Flüsse und Seen ab. Betriebe mit veralteter Technologie verunreinigen die Luft. Ein Teil der Schadstoffe gelangt dann mit dem Regen in den Boden und die Pflauzeu nehmen sie auf. Die Nahrung enthalt dadurch zu viele Schadstoffe z.b Blei. Die Beseitigung der Umweltschaden und die Vermeidung weiterer Umweltbelastung wird sehr viel Geld Kosten. Die nächste Problem ist der Zuwachs der Müllmenge. Wir können immer mehr kaufen und auch mehr Abfall entsteht. Wir als Einzelnen haben ja nicht direkt Einflug darauf das die Wälder sterben oder dass die Luftverschmutzung so hoch ist. Aber:
Wenn wir aus dem Zimmer gehen machen wir das Licht aus Und sparen dadurch Strom.
Beim Einkaufen achten wir auf die Verpackung und kaufen z.b cola in Glasflaschen die man später wieder verwenden kann.
Den Hausmüll werfen wir in Müllbehälter und nicht daneben.
Das Auto oder das Motorrad waschen wir nicht an einen Fluβ oder am Bach
Es wird In der Letzen Zeit viel über Umweltschutz geschrieben Und gesprochen Einmal im Jahr sammeln die Leute In der ganzen Welt Müll Besonders an diesem Tag werden verschiedene Veranstaltungen gemacht, die dem Umweltschutz helfen.
Der Umweltschutz sollte jeden angehen
edytowany przez zubrstw: 09 kwi 2011
Das Problem der Umweltverschmutzung gibt es schon langst/seit langem.
Zwar führte man entsprechende Rechtsvorschriften für den Umweltschutz/des Umweltschutzes ein, aber sie werden selten eingehalten.
Der Boden, das Wasser und die Luft sind auch heute sehr stark belastet.
Die Industrie und die privaten Haushalte leiten. z.B. die Abwässer direkt in die Flüsse und Seen ab. Betriebe mit veralteter Technologie verunreinigen/verschmutzen die Luft.
Ein Teil der Schadstoffe gelangt dann mit dem Regen in den Boden und die Pflanzen nehmen diese auf.
Die Nahrung enthält dadurch zu viele Schadstoffe wie z.B. Blei.
Die Beseitigung von Umweltschäden und die Vermeidung fortschreitender/weiterer Umweltbelastung kostet sehr viel Geld.
Das nächste Problem ist der Zunahme der Müllmenge/des Mülls/der Abfälle.
Wir kauen immer mehr und die Abfälle werden auch mehr.
Nicht jeder von uns hat ja direkt darauf Einfluss, dass die Wälder sterben, oder dass die Luftverschmutzung so stark ansteigt.

Aber: Wenn wir unser Zimmer verlassen, können wir das Licht ausmachen.
Und dadurch sparen wir Strom.
Beim Einkaufen können wir auf die Verpackung achten und kaufen z.B. Cola in Glasflaschen, die man später wieder verwenden kann.
Den Hausmüll werfen wir sortiert in entsprechende Müllbehälter und nicht alles zusammen in einem Sack und noch daneben.
Das Auto oder das Motorrad waschen wir nicht im/in einem Fluss oder im/in einem Bach.
Es wird in der letzten Zeit viel auch in den Medien über Umweltschutz geschrieben und gesprochen.
Einmal im Jahr treffen sich die Menschen und sammeln zusammen weltweit Müll.
Besonders an diesem Tag werden verschiedene Veranstaltungen organisiert, die dem Umweltschutz helfen/dienen sollten.
Der Umweltschutz geht jeden einzelnen etwas an.

Moze ktos jeszcze sprawdzi, moze zrobilem jakies bledy. A rozumiesz ten tekst teraz, jeszcze? Pozniej napisze po polsku. Gut?
ja gut :) prosiłabym jeszcze o to tłumaczenie, bo nie wszystko rozumie i ślicznie dziękuję za pomoc :)
edytowany przez zubrstw: 09 kwi 2011
Die Industrie und die privaten Haushalte leiten z.B. die Abwässer direkt in die Flüsse und Seen ab. // leiten.
Das nächste Problem ist die Zunahme der Müllmenge/des Mülls/der Abfälle. // die Zunahme
Wir kaufen immer mehr und die Abfälle werden auch mehr. // kaufen

Jeszcze raz przeczytalem ten nowy tekst i znalazlem pare bledow, ktore pierwszym razem przeoczylem.
Sprobuje pierwsza czesc, ale zaznaczam, ze nie jestem tlumaczem, moga byc bledy.

Problem zanieczyszczenia srodowiska istnieje już dłuzszy czas.
Mimo ze zostaly wprowadzone odpowiednie ustawodawstwo w zakresie ochrony środowiska, ale rzadko jest one przestrzegane. Ziemia, woda i powietrze są znacznie obciążonane takze dzisaj.
Przemysł i gospodarstwa domowe odprowadzaja na przykład ścieki bezpośrednio do rzek i jezior.
Przedsiebiorstwa z przestarzała technologia zanieczyszczają powietrze.
Część zanieczyszczeń wnika z deszczem do gleby i roślin.
Żywnosc zawiera przez to zbyt wiele zanieczyszczeń, takich jak na przyklad olow.
Usunięcie szkód zanieczyszczen środowiska i zapobieganie innych negatywnych wpływow dla środowiska jest bardzo kosztowne.
Kolejnym problemem jest zwiększenie ilości śmieci czy odpadów.
Kupujemy coraz więcej i odpadów jest więcej.
Nie każdy z nas ma bezpośredni wpływ na to, że lasy wymierają, albo że zanieczyszczenie powietrza tak bardzo wzrasta.
Mimo ze zostalo wprowadzone odpowiednie ustawodawstwo w zakresie ochrony środowiska, to rzadko jest one przestrzegane.
A jeśli opuszczamy nasz pokoj, możemy zgasić światło. I w ten sposób oszczędzamy energię elektryczna. Robiąc zakupy, możemy zwrócić uwagę na opakowanie i kupic Coca Cole w butelkach szklanych, które mogą być użyte później.
Odpady z gospodarstw domowych wyrzucamy posortowane w odpowiedniego pojemnika na odpady, a nie wszystkie odpady razem w jendym worku i nie na pojemnika.
Samochod lub motocykl nie myjemy w rzece lub w potoku.
Dużo pisze i mowi sie ostatnio w mediach o ochronie środowiska.
Raz w roku ludzie zbierają odpady na całym świecie. Szczególnie w tym dniu organizowane są różne imprezy, które powinny pomóc w ochronie środowiska.
Ochrona środowiska jest dla każdego z nas wazna.
sprawdz i jak sa jakies zdania, ktore nie czyta sie po polsku, to zmien je, zeby byly polskie. Ja sam nie jestem pewnien, czy to jeszcze jest polski. ;)
dobrze jest :) przynajmniej mi też się tak wydaje ;) no to teraz w podzięce za pomoc zaprosiłabym na symboliczne piwo, lecz mogę tylko podziękować za poświęcenie czasu nad moim zadaniem :) jeszcze raz dzięki wielkie :)
Odpady z gospodarstw domowych wyrzucamy posortowane DO odpowiedniego pojemnika na odpady, a nie wszystkie odpady razem w jendym worku i nie DO pojemnika na smieci. ;)

Niestety nie pije piwa, ale podziekowania przyjmoje. Napisz, jak wypadlo Ci te zdanie. Dzieki z gory.
Cytat: zubrstw
ja gut :) prosiłabym jeszcze o to tłumaczenie, bo nie wszystko rozumie i ślicznie dziękuję za pomoc :)
A o słowniku dziewczyna słyszała? Ten tekst jest jeszcze dla ciebie za trudny. Back to the roots! Inaczej nie zaskoczysz przez odwalanie roboty za ciebie. Ale...chyba o to ci chodziło, c'nie?
nie nie chodziło mi o odwalenie roboty, a o pomoc. Nie jestem na tyle dobra z niemieckiego,a było mi to potrzebne na zaliczenie. Ja pomagam znajomym w pisaniu prac w języku angielskim, to dlaczego ktoś kto dobrze zna niemiecki nie może mi pomóc w poprawieniu mojej pracy ? nie rozumie....
ja tysz nie rozumie
no własnie...aż tak Cię to zabolało ?
edytowany przez zubrstw: 10 kwi 2011
tak, zabolało mnie aż tak
trudno, widocznie sama nikomu nie pomagasz i zawsze liczysz tylko na siebie
Cytat: zubrstw
trudno, widocznie sama nikomu nie pomagasz i zawsze liczysz tylko na siebie
Okay, to poczytaj samo polskie tłumaczenie. Ono ci na pewno nie przeszkadza, bo o Reju nie słyszałaś jeszcze.
Mimo ze zostaly wprowadzone odpowiednie ustawodawstwo w zakresie ochrony środowiska, ale rzadko jest one przestrzegane. Ziemia, woda i powietrze są znacznie obciążonane takze dzisaj.
Żywnosc zawiera przez to zbyt wiele zanieczyszczeń, takich jak na przyklad olow.
Usunięcie szkód zanieczyszczen środowiska i zapobieganie innych negatywnych wpływow dla środowiska jest bardzo kosztowne.
Jeżeli ten bełkot ci pasuje, to ja nie rozumie...
wiem, że to nie jest do końca logiczne, ponieważ myślę ( ale mogę się mylić) jest z translatora, jednak ta osoba jak umiała chciała pomóc, więc nie mam jej nic do zarzucenia, a nad polskim znaczeniem pracowałam pózniej sama :) i jestem jej wdzięczna za to, że poświęciła mojej pracy swój czas i próbowała pomóc :) i za to jej dziękuję :)
Pomysl troszke, ona potrzebuje to tlumaczenie tylko zeby wiedziec, o co w tym tekscie chodzi, przeciez nie odda polskiego tekstu na lekcji niemca. Ty Tu-wim-ie. ;))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Ogłoszenia