Proste pytanie dotyczÄ…ce odmiany keine Ãœberlebten

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie zdanie: Bei dem Autounfall gab es keine .... i właśnie - powinno być keine Überlebte czy Überlebten? Już sama nie wiem, pomóżcie, pilna pomoc :)
keine Ãœberlebenden
A, co to "Ãœberlebte" po polski?
tych, którzy przeżyli wypadek?
Cytat: kingava
tych, którzy przeżyli wypadek?

marsz do słownika !
ups, Überlebende? ale teraz proszę wytlumaczcie mi, dlaczego po keine jest końcówka en?
a, ups była we w słowniku?
Dlatego.
trzydniuwa znowujż
czy znajdzie się jakiś miły użytkownik i wytłumaczy mi odmianę po keine? Dlaczego die Überlebenden a nie Überlebende?
ja jestem bardzo miły/a
Ty tak, dlatego proszę równie mile o wytłumaczenie :)
Z prywatnej poczty:
Dobry wieczór, piszę, ponieważ zadałam pytanie - prośbęo pomoc. To nie moja wina, że moja nauczycielka nie skorygowała tego błędu i byłam przekonana, że słowo "Uberlebte" istnieje. Zadałam kolejne pytanie dotyczące odmiany, a Pan zamiast pomóc, napisał mi niemiłe słowa. Jak dobrze, że w Internecie istnieją osoby, takie jak Pan! Dzięki temu szukający pomocy licealiści mogą dowiedzieć się, jak niemili potrafią być inni użytkownicy. Po co komuś coś wytłumaczyć, lepiej go "pojechać"...
Marsz do słownika!
http://de.pons.eu/dict/search/results/?q=uberlebte&l=depl&in=&lf=de
...i dziubeczek w kubełeczek...
edytowany przez irkamozna: 20 mar 2013
Cytat: irkamozna
Z prywatnej poczty:
Dobry wieczór, piszę, ponieważ zadałam pytanie - prośbęo pomoc. To nie moja wina, że moja nauczycielka nie skorygowała tego błędu i byłam przekonana, że słowo "Uberlebte" istnieje. Zadałam kolejne pytanie dotyczące odmiany, a Pan zamiast pomóc, napisał mi niemiłe słowa. Jak dobrze, że w Internecie istnieją osoby, takie jak Pan! Dzięki temu szukający pomocy licealiści mogą dowiedzieć się, jak niemili potrafią być inni użytkownicy. Po co komuś coś wytłumaczyć, lepiej go "pojechać"...

zazdrość mnie po prostu zżera !
oj durna ta nauczycielka überlebte to czasownik 3 osoba liczby pojedynczej wytlumacz Pani ze Überlebende to jedna osoba liczby poj. rodzaju zenskiego die Überlebenden to ci co przezyli liczba mnoga mianownik plus rodzajnik okreslony
zwei Ãœberlebende bez n bo bez rodzajnika

juz mi sie znudzilo
keine + en koncowka
N.keine schlechten Menschen
G. keiner schlechten Menschen
D. keinen schlechten Menschen
A. keine schlechten Menschen
Temat przeniesiony do archwium.