Użycie kein/keine w dopełniaczu i celowniku ?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy coś takiego istnieje, bo gdy rozwiązuje ćwiczenia w Internecie, mam przykłady tylko w mianowniku i w bierniku ..
Co będziemy tu dużo gadać. Podaj swoje przykłady w innych przypadkach i po ptokach.
Cytat: niuniel
Co będziemy tu dużo gadać. Podaj swoje przykłady w innych przypadkach i po ptokach.

nie rozumiem, albo ty nie rozumiesz o.O
obydwie nie rozumiemy
a, co tu rozumiec?
keineswegs
Czy ktoś potrafi podać przykład użycia kein w dopełniaczu i celowniku? Czyli np. z keines lub keinem
Cytat: garbar
keineswegs[/quot
To znaczy "w żaden sposób" ? no ale mi chodziło o zdanie przeczące :)
edytowany przez Damciok: 25 sty 2015
Co to znaczy "użycie kein w dopełniaczu"?
A, w czym i czym on jest zawsze?
Zaprzeczeniem. ( für Auswärtige = Negationswort)
Więc nie bredź wreszcie tutej.
edytowany przez niuniel: 25 sty 2015
Wnioskuję że nikt mi tu nie pomoże ...
Stwierdzam tez że nie ma zastosowania kein w dopełniaczu i celowniku tylko w mianowniku i w bierniku...
a, może "keineswegs"?
Pierwsze, masz rację. Jeśli sam się nie nauczysz, nikt ci tym bardziej tutaj nie pomoże.
Drugie, stwierdzasz bardzo niedobrze. Tutaj po rejestracji jest ciekawa tabelka https://vk.com/al_feed.php?section=search&q=%23grammatik_DO , jeśli cię to obchodzi. Kein -przeczy rzeczowniki we wszystkich przypadkach, nicht -czasowniki.
A ja dzisiaj jestem choryyy.
Pierwsze nie masz racji. Nie chcesz się uczyć, to nie pomagam. Tak samo robię jajca, jak ty sam.
Er hat sich noch mit keiner Frau verabredet. (D)
Das Auto keines Besitzers steht schon seit Jahren auf dem Parplatz. (G)
Ich gehe zu keinem Arzt, sondern zu einer Bank. (D)
Trotz keiner Lust müssen wir arbeiten. (G)

Na szybko, chodz jeszcze oficjalnie nie doszedlem do tego, wystarczyl rzut oka do tabelki i troche logicznego myslenia.
Ich würdige es keines Wortes.
Er hat keine Lust dazu (zu dieser Würdigung)
Temat przeniesiony do archwium.