Imię dla psa, męskie czy żeńskie?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
Witam.
Mam trochę nietypowe pytanie. Chciałam nazwać psa Rosenrot, tylko mam wątpliwości czy to na pewno męskie imię. Z jednej strony Rose ma rodzajnik der, a z drugiej w legendzie jest to imię dziewczyny.
Więc jak będzie z rodzajem tego słowa?
A, od kiedy to Rose, to der?
Tak mi wyświetliło chyba w dwóch słownikach internetowych.
"chyba" w których ci tak wyświetliło?
W google translator, drugi nie pamiętam jaki to był.
Czyli fajne imię przeszło mi koło nosa. Szkoda, bo bardzo fajnie brzmi.
Nie zagaduj, lecz podaj linka, co ci tak wyświetlił!

Bujać - to my, ale nie nas.
https://translate.google.pl/#pl/de/r%C3%B3%C5%BCa

W tytule filmu "Der Name der Rose" też jest der.
Znaczy z Niemca nic nie umiesz.

Google, to jest platforma, gdzie każdy może wpisać co sobie chce. I, sobie wpisał.

A, co znaczy "Der Name der Rose"?

Na przyszłość korzystaj ze słownika, a dopiero potem pchaj się na afisz. Oto twój słownik:

http://de.pons.eu/dict/search/results/?q=niemiecki&l=depl
Nie twierdzę że znam niemiecki, jedynie tyle co w szkole poznałam podstawy.
Wiem jakie bzdury można znaleźć w internecie, dlatego wolałam się zapytać.
Dzięki za odpowiedź i więcej nie męczę.
Rose ma rodzajnik die. Der Name der Rose, a tutaj Rose ma der, poniewaz jest to Genitiv, w ktorym die zmienia sie na der. Ps. Nie polecam google translator
Cytat: bananuno
Der Name der Rose, a tutaj Rose ma der, poniewaz jest to Genitiv, w ktorym die zmienia sie na der.
Noo, to teraz wszystko wiadomo, jakby to kogo obchodziło. Wszystko się zmienia, c'nie?
lebiedz nie wiem po co ta agresja i obrazanie praktycznie w kazdej twojej wypowiedzi ktora czytam. Wszyscy jestesmy tutaj, aby sie uczyc.
Cytat: bananuno
lebiedz nie wiem po co ta agresja i obrazanie praktycznie w kazdej twojej wypowiedzi ktora czytam. Wszyscy jestesmy tutaj, aby sie uczyc.
Chciałaś się uczyć?
Nie zauważyłem tego.
Zauważyłem tylko, że czytasz bzdury w internecie i się obrażasz praktycznie zawsze i za wszystko.
Po pierwsze jestem facetem. Po drugie nie jestem autorem tego watku i to pierwszy moj wpis na tym forum, tylko chcialem autorce wyjasnic czemu akurat w tytule jest Der zamiast Die. Czytaj dokladnie.
Wyjaśniłeś komuś, kto nie jest tym wcale zainteresowany.
Co tam takiego wyjaśniłeś? To, że coś tam się czegoś nagle zmienia?
I, tak nie wiadomo, co to znaczy. Czytaj dokładnie.
Oj, chcesz tylko pobiadolić i "pokazać" lebiedziowi", jaki ty uczony i nic więcej. Pokazuj, pokazuj.
Czlowieku jestes tragiczny i strasznie irytujacy. dzieki bogu za internet i mozliwosc ignorowania takich osob.
Cytat: bananuno
Czlowieku jestes tragiczny i strasznie irytujacy. dzieki bogu za internet i mozliwosc ignorowania takich osob.
Uwielbiam, gdy się o mnie pisze!
Ignoruj wszystkich wedle danych ci możliwości, nieuku.
nazwij psa "ty h*ju"
jak będziewsz go wołać, to będzie ciekawie
Rosenrot jest przymotnikiem. Nie ma rodzajnika!
Moze byc uzyty dla obu plci.
kaschana
Pytanie przy okazji słowników on-line

http://depl.pl/

Co sadzicie o tym słowniku on-line?

A propos pons-a też ma błędy, np. w rodzajnikach rzeczowników, więc trzeba być czujny zawsze. :)

PS Czy przy imionach podaje się rodzajniki w ogóle? W filmach np. z lat 90-tych z UT przy imionach aktorzy mówią czasem imiona z rodzajnikami, natomiast w tekstach książek do nauki języka niemieckiego nie widziałem rodzajników przy imionach. Pani od języka niemieckiego twierdziła, że można podać rodzajnik ale się nie podaje zazwyczaj. Jak jestem w błędzie to proszę o poprawkę.

Z góry dziękuje. :)

Pozdrawiam,

Rainer.
edytowany przez Rainer: 06 lip 2016
Nie jesteś w błędzie.
Jak zauważysz, że mamy od wielu lat internet i zaczniesz się przykładać do nauki, to zaczaisz, o co chodzi.
A PONSio nie robi błędów w rodzajnikach.

Pani od niemca ma tylko licencjat i jeszcze się nie naumiała, więc jej nie cytuj.
Sprawdź wyraz: Sofa na Pons-ie ma ten rzeczownik rodzajnik die zamiast das. Chyba, że źle patrzę ;]

PS Pani ma mgr ponoć. :)
edytowany przez Rainer: 07 lip 2016
das Sofa w pons
Cytat: Rainer
Sprawdź wyraz: Sofa na Pons-ie ma ten rzeczownik rodzajnik die zamiast das. Chyba, że źle patrzę ;]
PS Pani ma mgr ponoć. :)

Sprawdzaj sobie sam, ale porzondnie.

Oj, chyba źle patrzysz.
Patrzenia też się trzeba uczyć, a sam widzisz, że z dużej litery jest po niemacku i pisze "nt" = no toy".
Gapisz się po prostu na rodzajnik polski.
Nie kumaty?
Wychodzi na to, że nie kumaty, tak, mój błąd. Cóż błądzić jest rzeczą ludzką ;-) Dzięki za wyjaśnienie. :)
Cytat: Rainer
Wychodzi na to, że nie kumaty, tak, mój błąd. Cóż błądzić jest rzeczą ludzką ;-) Dzięki za wyjaśnienie. :)

Po "Cóż" piszę się przecinek.
Przestań wreszcie błądzić.
Cóż, błądzić jest rzeczą ludzką. ;)
No, cóż.
To jeszcze zapytam: Nie zawsze mam dostęp do kompa i Internetu. Czy możecie polecić dobry, papierowy słownik do języka niemieckiego. Oczywiście niemiecko-polski jak i polsko-niemiecki i musi być liczba mnoga rzeczników. Z góry przepraszam za błędy gramatyczne, ortograficzne, stylistyczne, interpunkcyjne i inne. :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Brak wkładu własnego

 »

Chcę się po prostu nauczyć niemca