Opis pokoju - rodzajniki

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem w drugiej klasie gimnazjum i próbuję zrozumieć kiedy używa się poszczególnych rodzajników.
Aktualnie przerabiamy dział związany z użyciem dativu i akkusativu przy opisie pokoju.
Jest zadanie, w którym trzeba wstawić odpowiedni przyimki i narysowany jest pokój:
podpunkt 1: ..........dem Schrank steht eine Lampe. -> dlaczego eine a nie die Lampe?

Drugie zadanie:
Należy ułożyć zdania z rozsypanki wyrazowej:
podpunkt 1: die Lampe/hängen/über/das Bett -> dlaczego tutaj wszystkie rodzajniki są określone?

Proszę o pomoc :)
Jak zrozumiesz po polsku, przypadki, to zrozumiesz i niemiecki.
Lampa wisi nad łóżkiem.
Co wisi?
Powyżej czego wisi?
Ale, i tak przywleczesz się dopiero za 3 dni.
Rozumiem przypadki. Gdybyś potrafił/a czytać moje pytanie ze zrozumieniem, to nie udzielałbyś/udzielała takich odpowiedzi.
Skoro rozumiesz, to wciel/ wcieli/wciele je w życie.
Gdybyś rozumiał/rozumiała/rozumiało, to byś nie pyskował/pyskowała/pyskowało.
edytowany przez heniekh: 15 lut 2017
Ty nie pyskuj bezosobowa formo. Czytając twoje wpisy, można domniemać że masz rozdwojenie jaźni, podając się raz za kobietę raz za mężczyznę. Takich wieśniaków jak ty, już dawno admin powinien zbanować.
Cieszę się, że ci szybko pomogłam/pomogłem, kablarzu PiSowski.
Biorąc pod uwagę jedyny rozpoczęty przez ciebie temat w roku 2015, sądzę, że ból dupy masz, po tym jak sam/a od kogoś pomocy nie otrzymałeś/aś.
Szukasz potwierdzenia jaki to zajebisty (albo i zajebista) jesteś?
A jednak na tej kuli ziemskiej egzystują jeszcze takie młoty jak ty.
Cytat: kaszszmirek
Biorąc pod uwagę jedyny rozpoczęty przez ciebie temat w roku 2015, sądzę, że ból dupy masz, po tym jak sam/a od kogoś pomocy nie otrzymałeś/aś.
Szukasz potwierdzenia jaki to zajebisty (albo i zajebista) jesteś?
A jednak na tej kuli ziemskiej egzystują jeszcze takie młoty jak ty.
masz rację, a teraz marsz do książek!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia