Biografia Ferdynanda Porsche - weryfikacja tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jestem na poczÄ…tku mojej drogi w nauce niemieckiego
Postawiono przede mną spore (jak dla mnie - oczywiście) zadanie - napisać krótką biografie wybranej osoby.
Tekst jest zapełniony zapewne błędami, powinien zawierać w większości zdań w czasie Imperfekt.
Proszę o pobieżne sprawdzenie tekstu i poprawienie w miarę możliwości najbardziej rażących błędów

Z góry dziękuję :)

Ferdinand Porsche hat am 3 September 1875 in Vratislavica in Österich-Urgan geboren.
Als er in Jakob Lohner&Co arbait, gestaltete er erste Vierradantrieb Auto ander dem Namen Lohner-Porsche.
Seit 1916 er war Direktor in Austro-Daimler Fabrik, und dann er in Steyr und Daimler-Benz Betrieb in Stuttgard arbaitete. In 1931 Ferdinand gründete sein eigener Sportwagen Produktionsbetrieb. In 1934 Hitler mit Porsche beauftragt "Wagen für Volks" gestaltete. So entstehen Volksvagen. Erste Modell war VW Käfer. In 1939 Produktion man begann.
Als der Zweite Weltkrieg begann, ändern man Fabrik in der Rüstungsbetrieb. In 1948 Ferdinand Sohn - Ferry - gründete Porsche Fabrik. In 1950 Porsche Fabrik konstruiete erste Sportwagen mit Porsche Firmenlogo.
Ferdinand Porsche war 30 Januar 1951 in Stuttgart starb.
Wstęp napisałeś bardzo naukowo, i mądrze. Prawie się wzruszyłem.
Potem zaczęło się lumpowanie.
Bardzo niedobrze pisać po angielsku i dawać tlansratolowi tłumaczyć na niemiecki.
Literówki se sam popraw. A, o Imperfekcie najpierw poczytaj.
Bardzo dziękuję za odpowiedz :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa