BARDZO WAŻNE!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam proszę o przetłumaczenie tej pracy,od jej wyniku zależy ocena końcowa z języka niemieckiego mojej dziewczyny.Bardzo proszę o pomoc.


Moje ferie!

Moje ferie rozpoczęły się balem studniówkowym w Niagarze.Odbył się on 22 stycznia.
Poszłam na bal z moim chłopakiem Adrianem.Bal miał zacząć się o 20 i miał trwać do 4 rano.Na początku tańczyliśmy poloneza i piliśmy szampana.Potem fotografowie robili nam zdjęcia.Wszyscy wyglądali bardzo ładnie.Bawiłam się z moimi przyjaciółmi do samego rana,ale później bolały nas nogi.
Reszta ferii upłynęła całkiem spokojnie.Kupiłam sobie nowe zwierzątko-fretkę.Nazywa się Bazyli.Przez całe ferie musiałam się nim opiekować i pilować go aby nie gryzł butów mojej mamy.Czytałam dużo książek,chodziłam na spacery z psem i spotykałam się z przyjaciółmi.Uczyłam się też,bo już w kwietniu piszę maturę.Ferie minęły mi bardzo szybko ale wesoło.Teraz nie mogę się doczekać wakacji!
Meine Ferien haben mit dem Abiturientenball in Niagara angefangen. Der Ball hat am 22 Januar stattgefunden. Ich bin dort mit meinem Freund Adrian gegangen Der Ball sollte um 20 Uhr anfangen und bis 4 Uhr morgen dauern. Am Anfang haben wir Polonaese getanzt und Sekt getrunken. Dann sind wir fotografiert worden. Alle haben sehr schoen ausgesehen. Ich habe mich mit meinen Freunden sehr gut bis spaet in die Nacht amuesiert. Spaeter haben uns aber Beine sehr weh getan. Der Rest der Ferien ist ganz ruhig vergangen. Ich habe mir ein neues Tier- ein Frettchen gekauft. Es heisst Bazyli. Waehrend der Ferien musste ich es betreuen und darauf aufpassen, dass es meiner Mutter Schuhe nicht beist. Ich habe viele Buecher gelesen, bin spazieren gegangen und hane mich mit meinen Freunden getroffen. Ich habe auch gelernt, denn ich habe im April das Abitur. Die Ferien sind sehr schnell vergangen. Jetzt kann ich schon die Sommerferien nicht erwarten.

ue=ü , ae=ä