poratujcie mnie !!!

Temat przeniesiony do archwium.
Błagam proszę o pomoc !!! kochana redakcjo tylko na was mogę już liczyć!! Jest mi bardzo potrzebna pomoc w dwóch pracach, które musze oddać na zaliczenie.
1 praca: mam do napisania list nieformalny w którym mam kolegę zachęcić do zwiedzenia Szwajcarii. Jeśli jest taka możliwość czy mógł by mi to ktoś przetłumaczyć na język niemiecki bo niestety nie jestem dobry w pisaniu wypracowania w tym języku. Byłbym bardzo wdzięczny !!!
Drogi Marku,
Wiem ze nigdy nie byłeś w Szwajcarii i polecił bym Tobie na odwiedzenie tego państwa w wakacje. Jest to piękny kraj posada jacy wielkie tradycje. Państwo to jest znane z produkcji zegarków, wspanialej czekolady i z posiadania bardzo solidnych banków. Słynna legenda o Wilhelmie Tellu tez tworzy historie Szwajcarii. Szczególnie powinieneś zobaczyć takie miasta jak Wiedeń czy Salsburg które są wysoko rozwinięte. Wspaniale widoki jak mozliwiosc pełnego wypoczynku powinny umożliwić tobie spędzenie wspaniałego i niezapomnianego czasu. Jestem pewien ze nie będziesz żałował tego wyboru bo Szwajcaria jest idealnym wyborem !!
2 praca: Musi to być list formalny z użyciem trybu przypuszczającego (koniunktive). Mam w nim wyrazić marzenia dotyczące przyszłości, co bym zrobi gdybym wygrał dużo pieniędzy i jak nam może pomoc unia europejska w realizacji tych marzeń.
Pisze również po polsku wiec jeśli ktoś by mi mógł to przetłumaczyć również na niemiecki nie będę wiedział również jak się mogę kochana redakcjo odwdzięczyć.
Nie wiem co chce jeszcze robić w przyszłości dokładnie ale jak bym wygrał dużo pieniędzy to na pewno by mi to ułatwiło. Pieniądze są obecnie bardzo ważne i umożliwiają pomoc w rożnych dziedzinach. Jak bym wygrał dużo pieniędzy to bym sobie kupił nowy samochód i dom. Zainwestował bym spora ilość pieniędzy i żył bym z odsetek. Unia Europejska daje nam ogromna szansę dla przeciętnych osób otwierając granice umożliwiając wyjazd ludziom do pracy. Możemy dzięki temu podjąć prace i naukę za granica która będzie nam ułatwiać w uczeniu się nowych języków i podwyższenia swoich kwalifikacji.
Błagam o szybka pomoc !!!