prosze nie ch ktos mi to sprawdzi czy jest dobrze

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |
Vertrauen in die Leistung

Deutschland war einer der Pioniere im Autobau und ist immer noch fűhrend in diesem Metier, wenn man der Volksmeinung glauben darf: 73 % der Einwohner in den alten und 62 % in den neuen Bundesländern sind davon űberzeugt, dass niemand bessere Autos baut als ihre Landsleute. Auch bei Industrieanlagen sowie im Strassen- und Hausbau ist der Laube an deutsche Ingenieurkunst ungebrochen.
Während man dem eigenen Land den angestammten Märkten einiges zutraut, ist der Laube an die Innovationskraft verhaltener. 39% bei den Erfindungen. Dabei kann sich die Kreativitäts-Bilanz durchaus sehen lassen. Beim Deutschen Patentami werben jährlich rund 35.000 Anmeldungen aus Deutschland registiert. Und beim Europäischen Patentami stammten 20 % aller Neuerungen von deutschen Erfindern. Damit Liege Deutschland gleichauf mit Japan auf Platz zwei. Den ersted Platz belegen die Amerikaner mit 29%.
Nur ist die Zeit der spektakulären Neuerungen vorbei. Die Welt der Unternehmen und der Unternehmer hat sich gewandelt. Es gibt eine Vielzahl oft kaum merklicher Produktverbesserungen, aber keine Erfindungen, die die Welt so verändern wie das Auto. Kaum denkbar ist, dass – wie Otto oder Diesel – ein neues Produkt heutzutage weltweit unter dem Namen eines Unternehmers bekannt wird. Zuletzt nahe dran war Rudolf Hell. Der Fabrykant fűr Nachrichtengeräte brachte den Hellschreiber auf den Markt, eine Maschine zur Fernűbertragung von Texten. An diesel Namen knute sich auch hierzulande die wenigsten erinnern. Furore machten die Nachkömmlinge des Hellschreibers unter dem Namen Fax

Niemcy byli pionierami w budowie aut i nadal prowadzą w tej dziedzinie, jeżeli wierzyć opinii publicznej: 73% mieszkańców starych i 62% nowych landów są o tym przekonani, że nikt lepiej nie buduje aut niż ich krajanie. Wiara w niemiecką sztukę inżynierii jest także niezłomna jeżeli chodzi o urządzenia przemysłowe oraz budowę domów i ulic.
Podczas gdy wykazuje się zaufanie w krajowe firmy, wiara w siłę innowacji jest już mniejsza, 39% przy wynalazkach. (...) Każdego roku w niemieckim urzędzie patentowym rejestruje się 35.000 zgłoszeń. 20% wszystkich nowości w europejskim urzędzie patentowym pochodzi od niemieckich wynalazców. Tym samym Niemcy znajdują się na 2 miejscu wraz z Japonią. Pierwsze miejsce zajmują Amerykanie z 29%. Tylko że czas spektakularnych nowości przeminął. Świat przedsiębiorstw i przedsiębiorców się zmienił. Jest mnóstwo często wyraźnych polepszeń dotyczących produktów, ale nie ma żadnych wynalazków, które zmieniły świat tak jak auto. Nie do pomyślenia jest, że- jak Otto albo Diesel- nowy produkt w dzisiejszych czasach staje się sławny na całym świecie pod nazwiskiem przedsiębiorcy. Ostatnio blisko był Rudolf Hell. Fabrykant urządzeń telekomunikacyjnych wprowadził na rynek hellschreiber, maszynę do teletransmisji tekstów. O tej nazwie mało kto pamięta także w naszym kraju. Furorę zrobił potomek hellschreibera pod nazwą fax.
Halo Justyna,
kogo mamy sprawdzić Piotrka czy Twój oryginał?

http://filo.pl/forum/forum.php?dzial=forum&step=3&forum_temat_id=1433&SID=a23aaa8386497c1de8ef3[tel]bb37
:-)
Przecie ja nie powiedzialam ze to moje a musze miec to dokladnie przetlumaczone to dla pewnosci daje tutaj..... Jejku ale wy odrazu podejrzliwi jacys:>
Lenin: Vertrauen ist gut, Kontrolle ist besser.
Gdybyś to sama przetłumaczyła, wówczas chętnie sprawdzamy i poprawiamy. Ale to już jest praca kogoś innego, komu podziękowałaś Ty (czy ktoś inny) nie mówiąc, że chodzi tu o 100% pewność. Jak widzisz, my na filo.pl też bywamy i też moglibyśmy "tam" zareagować na Twoją prośbę o ewentualną weryfikacje tekstu, a autor tłumaczenia nie czułby się źle. Widzisz, my tu tłumaczymy i jeden drugiego poprawia, jeśli cos zauważy.... Ale każdy to widzi, nie obraża się i na tym polega nasze szlifowanie języka. Ty natomiast wprowadziłas kontrolę "krzyżową" jak to robi nasz kochany urząd skarbowy ;-)
Pozdrawiam wszystkie Panie z US ;-)))
Gdybyś to sama przetłumaczyła, wówczas chętnie sprawdzamy i poprawiamy. Ale to już jest praca kogoś innego, komu podziękowałaś Ty (czy ktoś inny) nie mówiąc, że chodzi tu o 100% pewność. Jak widzisz, my na filo.pl też bywamy i też moglibyśmy "tam" zareagować na Twoją prośbę o ewentualną weryfikacje tekstu, a autor tłumaczenia nie czułby się źle. Widzisz, my tu tłumaczymy i jeden drugiego poprawia, jeśli cos zauważy.... Ale każdy to widzi, nie obraża się i na tym polega nasze szlifowanie języka. Ty natomiast wprowadziłas kontrolę "krzyżową" jak to robi nasz kochany urząd skarbowy ;-)
Pozdrawiam wszystkie Panie z US ;-)))
a wiec mam rozumiec ze jest dobrze:)))
ktosiekkkk (gość) hatte recht, dies auf der "Original"-Seite überprüfen zu lassen :-)

Deutschland war einer der Pioniere im Autobau und ist immer noch führend in diesem Metier, wenn man der Volksmeinung glauben darf: 73 % der Einwohner in den alten und 62 % in den neuen Bundesländern sind davon überzeugt, dass niemand bessere Autos baut als ihre Landsleute. Auch bei Industrieanlagen sowie im Strassen- und Hausbau ist der Glaube an deutsche Ingenieurkunst ungebrochen.

Während man dem eigenen Land den angestammten Märkten einiges zutraut, ist der Glaube an die Innovationskraft verhaltener. 39 % bei den Erfindungen. Dabei kann sich die Kreativitäts-Bilanz durchaus sehen lassen. Beim Deutschen Patentamt werden jährlich rund 35.000 Anmeldungen aus Deutschland registriert. Und beim Europäischen Patentamt stammten 20 % aller Neuerungen von deutschen Erfindern. Damit liegt Deutschland gleichauf mit Japan auf Platz zwei. Den ersten Platz belegen die Amerikaner mit 29%.

Nun ist die Zeit der spektakulären Neuerungen vorbei. Die Welt der Unternehmen und der Unternehmer hat sich gewandelt. Es gibt eine Vielzahl oft kaum merklicher Produktverbesserungen, aber keine Erfindungen, die die Welt so verändern wie das Auto. Kaum denkbar ist, dass - wie Otto oder Diesel - ein neues Produkt heutzutage weltweit unter dem Namen eines Unternehmers bekannt wird. Zuletzt nahe dran war Rudolf Hell. Der Fabrikant für Nachrichtengeräte brachte den Hellschreiber auf den Markt, eine Maschine zur Fernübertragung von Texten. An diesen Namen können sich auch hierzulande die wenigsten erinnern. Furore machten die Nachkömmlinge des Hellschreibers unter dem Namen Fax.
und die Herren nicht?
Jedno pytanie: "Metier" czy "Materie"?
Thx :-)
Metier
Metier

Me|ti|er [me't?e:], das; -s, -s (Handwerk; Beruf; Geschäft)

(c) Dudenverlag.
Metier
Vielen Dank :-)
No dobra teraz jak juz tyle osob to chyba przeczytlo i neguje to wierze w umiejetnosci Piotra:) A swoja droga to w jaki sposob nauczuliscie sie tak dobrze niemca.... Albo moze ktos zna jakis fajny programik ktory by mi pomogl w tym
pilem z niemcami wodke i ogladalem doktor queen po niemiecku.... :)
mialo byc nie neguje
a jezeli nie mam zadnych znajomych niemcow to co nic mi nie zostaje.....:( jakos pomimo moich duzych checi pomalu mi to idzie
ogladac jakies seriale na voxie zawsze mozesz..... :) a poza tym aktywne uczestnictwo na tym forum tez rozwija :)
no to od dzisaj zamienial polska tv na niemicka zobaczymy a mi pojdze mam nadzieje za z jakims pozytywnym skutkiem, ale zeby jeszcze chociaz odpowiednie podstawy jakies miec.... a my na lekcji nic nie robimy bo jak to powiada nasz psor on odchodzi na emeryture i mu nie zalezy, tylko jak go wezmie natchnienie to zadaje takie idiotyczne teksty do tlumaczenia, takei jest polskie szkolnictwo ze trzeba sie na korkch douczac.....
poczekaj, zaraz się skupię ;-)
aber du hast doch mindestens einen deutschen Bekannten...
:>
aber wen? dich....? :)
Metier,Kreativitäts-Bilanz,spektakulären Neuerungen,angestammten Märkten


*rofl*

ich lach mich schlapp!
Vorschlag:

Niemcy były pionierami w budowie aut i nadal prowadzą w tej dziedzinie, jeżeli wierzyć opinii publicznej: 73% mieszkańców w starych i 62% w nowych landach (krajach związkowych) jest przekonanych o tym, że nikt lepiej nie konstruuje aut niż ich rodacy. Niezłomna jest również wiara w niemiecką sztukę inżynierską w zakresie urządzeń /obiektów przemysłowych jak również w budowie dróg i domów.

Podczas gdy wykazuje się pewne zaufanie do własnego kraju do odziedziczonych rynków, to wiara w talent innowacyjny jest już bardziej powściągliwa. W przypadku wynalazków (kreatywności) jest ona na poziomie 39%. Przy czym można sobie zaobserwować bilans kreatywności. Każdego roku w Niemieckim Urzędzie Patentowym rejestruje się około 35.000 zgłoszeń z Niemiec. Natomiast w Europejskim Urzędzie Patentowym 20% wszystkich nowości pochodzi od niemieckich wynalazców. Tym samym Niemcy znajdują się na 2 miejscu wraz z Japonią. Pierwsze miejsce zajmują Amerykanie z wynikiem 29%.

Teraz przeminął już czas spektakularnych nowości. Zmienił się świat przedsiębiorstw i przedsiębiorców. Jest mnóstwo, często ledwo zauważalnych, usprawnień produktów, ale nie ma żadnych wynalazków, które zmienią świat tak, jak auto. Trudno jest sobie wybrazić, aby w obecnych czasach znany był szeroko w świecie nowy produkt pod nazwiskiem jakiegoś przedsiębiorcy - jak Otto albo Diesel. Ostatnio bliski tego był Rudolf Hell. Ten Producent urządzeń telekomunikacyjnych wprowadził na rynek maszynę piszącą -Hellschreiber, maszynę do teletransmisji tekstów. O tej nazwie niewielu też tu w tym kraju pamięta. Furorę zrobiły kolejne urządzenia piszące, będące następcami Hellschreibera, znane pod nazwą faks.
ups...
Na samym początku:
Niemcy były jednym z pionierów...
Eklerka dzieki za pomoc:) Uratowaliscie mi "życie" A moze ty mi podasz swoja recepte jak najskuteczniej uczyc sie niemca???
Hallo ktosiekkkk,
też mogę powiedzieć jak roberciq: oglądać seriale, dużo czytać. Ja się jeszcze nadal uczę, a język sie zmienia i...eh!
Faktycznie dużo pomaga znajomość kogoś z kraju niemieckojęzycznego i konwersacja "na żywo" (obecnie maile, internet - cudowna sprawa!) a do tego nasze forum. Są chwile, że staramy się tu jak najwięcej używac języka niemieckiego mimo naszych błędów. Nikt się z nich nie śmieje. Czytaj też czasopisma niemieckie w internecie. Wzbogacisz sobie przez to słownictwo.
Mimo tej cudownej komunikacji, w której biorą udział osoby z Niemiec - ja często wpadam w panikę, że to jest nie do opanowania :-(
Najlepiej czuję się w języku technicznym z mojej dziedziny zawodowej. Reszta jest dla mnie tragedią. Dlatego jestem na tym forum aby sobie (a przy okazji innym) pomóc :-)
Pozdrawiam Cię serdecznie :-)
Dobranoc wszystkim !
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 38
poprzednia |

« 

Pomoc językowa