WEIHNACHTEN

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktos moglby mi to przetlumaczyc? nie dam rady sama ;/ bede bardzooo wdzieczna!!!!

Święta Bożego Narodzenia spędziłąm w gronie rodziny. Ubieraliśmy choinkę przygotowywaliśmy kolację wigilijną. Pon choinką czekay na nas prezenty. Gdy pojawiła sie pierwsza gwiazdka podzieliliśmy sie opłatkiem i usiedliśmy do stołu.Przy śpiewaniu kolęd otworzyliśmy prezenty. Prezenty podobały sie wszystkim.O północy ja i moja rodzina poszliśmy na pasterke. Uwielbiam świeta Bożego Narodzenia bo są ciepłe i rodzinne.

mozna przerobic jak cos sie nei da dobże przetłumaczyc byle żeby byo to proste i łatwe zdania PomocY!!!
Liebe 87. Edith,

streng dich doch bitte einmal erst selbst an. Versuche es, zu übersetzen, ich will es gern korrigieren!

Hausaufgaben komplett mache ich nicht (mehr).
Święta Bożego Narodzenia spędziłam w gronie rodziny. Ubieraliśmy choinkę przygotowywaliśmy kolację wigilijną. Pod choinką czekały na nas prezenty. Gdy pojawiła się pierwsza gwiazdka podzieliliśmy sie opłatkiem i usiedliśmy do stołu.Na stole znajdowały sie 12 potraw.Przy śpiewaniu kolęd otworzyliśmy prezenty. Prezenty podobały sie wszystkim.O północy ja i moja rodzina poszliśmy na pasterke. Uwielbiam święta Bożego Narodzenia bo są ciepłe i rodzinne. Musze to napisać wsumie w Partizip II :/ można to pozmieniać bo to ja wymyśliłam , strasznie mi na tym zalezy !!!!
Weihnachten habe ich im Kreis der Familie verbracht. Wir haben den Weihnachtsbaum geschmückt und das Abendessen vorbereitet. Unter dem Weihnachtbaum haben auf uns alle Geschenke gewartet. Als der erste Stern am Himmel zu sehen war, teilten wir das Oblaten und haben uns zum Essen hingesetzt. Auf dem Tisch fanden sich zwölf Gerichte. Beim singen der Weihnachtslieder haben wir die Geschenke geöffnet. Diese haben uns allen sehr gefallen. Um 24.00 Uhr ist meine Familie und ich in die Kirche zu der Mitternachtsmesse gegangen. Ich liebe das Weihnachtsfest, denn es ist stets ein warmes und familieres Fest.


Du hättest es wenigsten versuchen können :-(

Pozdrawiam, Edyta
dzieki ci bardzo za przetłumaczenie tego tekstu !!!

« 

Programy do nauki języków