Prośba o małą pomoc :)

Temat przeniesiony do archwium.
moja prośba przedstawia się następująco: Mam 3 pytania, na którę muszę odpowiedzieć, ale nie wiem jak przetłumaczyć, a konkretniej:

a) Relacje w mojej rodzinie są całkiem dobre. Raz jest lepiej raz gorzej, ale zawsze się kochamy. Możemy na siebie liczyć i to jest miłe :)

b)Myślę, że mieszkanie w domu z dziadkami ma swoje plusy jak i minusy. Napewno są bardzo pomocni, choć czasem zrzędliwi ;) Ale wiemy, że możemy liczyć na ich pomoc w potrzebie.

c)W moim domu do osób starszych podchodzimy z dużym szacunkiem, w końcu m.in to im zawdzięczamy nasze wychowanie, jak również wychowanie naszych rodziców. Szacunek do osób starszych powinien być zawsze.

Mam nadzieje, że ktoś poda pomocną dłoń :)
Dziękuję i pozdrawiam.
ooo. takie tlumaczenie jest pomocne, przylaczam się do apelu w/w kolegi :)rnpozdrawiam :* :* :* :*
Pomoże ktoś? :(
a) In meiner Familie sind die Beziehungen ganz gut. Einmal ist besser und einmal schlechter aber wir lieben uns. Wir können uns immer auf uns gegenseitig verlassen und das ist nett.

b) Ich meine, dass das gemeinsame Leben in einem Haus mit den Großeltern sowohl Vorteile asl auch Nachteile hat. Sie können sehr behilflich sein aber manchmal können sie auch rumnönrgeln. Wir wissen aber, dass sie uns in der Not helfen.

c) Bei mir zu Hausehaben wir vor älteren Leuten große Achtung. Schließlich verdanken wir unter anderm auch ihnen unsere Erziehung und die Erziehung unserer Eltern. Man sollte immer die älteren Leute achten.

:)
Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam :)