Środki stylistyczne...Błagam!!

Temat przeniesiony do archwium.
Hmmm... na literaturoznawsto kazała nam babeczka znaleźć środki stylistyczne w niemieckich tekstach... ale jak, gdzie... nie mam pojęcia:( w ogóle pewnie bym ich nie rozpoznała nawet;/ bo jak na razie tylko teoria była:/ pomóżcie... [email]
duzo tego potrzebujesz?
proponuje fajna stronke http://www.gereimt.de/fibel/stilmittel/index.php4
Ja nie radzę!!
Dzięki!! !! !! Siądę do tego we wtorek, bo za godzinkę jadę do Czwy:) ale na święta wracam, więc do czwartku się z tym "zaprzyjaźnię" :) jestem Ci bardzo, bardzo wdzięczna:) pozdrawiam serdecznie:)
W sumie potrzebuję po trzy przykłady do środków, które mieliśmy na zajęciach...Ale najważniejsze, żeby coś mieć. Dziś jednak zabrałam się za tłumaczenie środków z poleconej przez Ciebie stronki... i najgorsze jest to, że w żadnym słowniku nie mogę znaleźć wyjaśnienia tych pojęć:/ niektóre z nich mogę się domyślić o co chodzi, ale boję się swoich strzałów:/
ja na twoim miejscu poprostu bym odpisala co tam pisze....
np „Nun ruhen alle Wälder,/ Vieh, Menschen, Städt’ und Felder,/ [...]“ [d. h. es ruht die ganze Welt] (P. Gerhardt, „Abendlied“)

potrzebujesz tylko przyklady, nie tlumaczenia ich?
albo to np „Wer nie sein Brot mit Tränen aß,/ Wer nie die kummervollen Nächte/ [...]“ (Goethe, „Wilhelm Meisters Lehrjahre“, II,13);
w sumie jest tekst, autor i sztuka z ktorej sie tekst wywodzi
albo podaj co mialas za przyklady na lekcji...cos wykombinujemy ;o)
czesc,

tez z ciekawosci zagladnelam na ta strone. uwazam, ze nie ma sensu szukac tlumaczenia poszczegolnych nazw, zwlaszcza ze "calkiem niemieckie" one teznie sa i raczej mozna je znalezc w slowniku wyrazow obcych. najwazniejsze jest, tak jak w poprzednim komentarzu ktos poleca, zrozumienie przykladow i wyjasnienia o co w nich chodzi.

strona jest na prawde swietna...

powodzenia
Tzn. na zajęciach mieliśmy omówione (po polsku) niektóre środki, np. apostrofa, hiperbola, porówanie, metafora, itd. No i na koniec babeczka powiedziała - na następne zajęcia proszę poszukać po 3 przykłady do każdego środka.. ta stronka jest naprawdę supcio:) także póki co-zajmę się nią:)
pozdrawiam serdecznie:)
tu przyklad dla apostrofa:
Apostrophe {gr. apostrophe „das Abwenden“}
Beispiel:
„O süße Augen, fromme Liebessterne/ Obschon ihr mir im Wachen oft gelogen,/ Und auch im Traum, glaub ich euch dennoch gerne.“ (H. Heine, „Buch der Lieder“, „Traumbilder III“) Erklärung:
Überraschende Hinwendung des Dichters zum Publikum oder zu einem anderen Adressaten. Anrede abwesender [auch toter] Personen, lebloser Dinge und Abstrakta, Anrufung Gottes sowie von Göttern bzw. Musen, Selbstanrede des Dichters.


przeszukujac podana strone znajdziesz na wszystkie srodki przyklady. milej zabawy ;o)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka