nauka do matury

Temat przeniesiony do archwium.
Mój poziom niemieckiego jest można powiedzieć że zerowy. Umiem jedynie jakieś podstawowe rzeczy typu rodzajniki i może trochę słówek bym skojarzył, ale nic sam nie zlepie. I mam pytanie dotyczące kursu językowego. Czy jeśli od września tego roku pójdę na kurs niemieckiego, to czy dam rade (przy pewnym założeniu, że będę się starał do granic możliwości) napisać w maju, po ośmiu miesiącach kursu, maturę? Chodzi mi o maturę podstawową, a wystarczy mi co najmniej około 50-60% (mam do tego powód).
Ja osobiście myślę, że byłoby to możliwe, ale nie do końca wiem jak działają kursy. Bo jeśli uczą tak jak w szkole, to nie dam rady, bo to tak jakbym miał przerobić tylko jedną klasę i przystępować do matury. Jednak jeśli uczą języka ogólnie, to wydaję mi się że raczej mi się uda. Waham się, dlatego piszę ten post. Chciałbym prosić o informacje dotyczące takiego kursu i tego, czy jest to po prostu możliwe (oczywiście biorąc też pod uwagę, że mam też natłok innych przedmiotów, z których będę zdawać maturę).
Biorąc pod uwagę twój natłok, to lepiej daj sobie siana. Matma ci też nie będzie do niczego potrzebna. Załóż sobie internet i lpiej tylko poklikaj.
Mam natłok, ale może po prostu teraz w trzeciej klasie przestane się skupiać na innych przedmiotach niż na tych, które będą liczyły się na maturze na kierunek studiów, a to automatycznie zrobi miejsce dla niemieckiego. Zależy mi na tym bardzo, nie chce tak po prostu dawać sobie spokoju.
Rozumiem że to pewnie dość trudne, ale w takim razie chciałbym jeszcze prosić o jakąś odpowiedź dotyczącą tego właśnie kursu. Jest to specjalny kurs językowy, który trwa od września do czerwca(?). Jeśli chce się faktycznie nauczyć i faktycznie to zrobić, to czy kurs będzie najlepszym pomysłem (z w miarę możliwych)? Jeśli nie, to prosiłbym o inne propozycje.
edytowany przez Jmoriarty: 10 cze 2018