Intensiv Deutsch Supermemo

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialabym kupic sobie Supermemo Intensiv Deutsch. W zwiazku z tym mam kilka pytan, do tych ktorzy korzystali z tego programu.
1.Jak przebiega nauka?
2.Czy jest skuteczna?
3.Czy przyjemnie sie korzysta z ID?
4.Czy szybko widac efekty?
5.Do jakiego poziomu przygotowuje?
6.Czy istnieje kontynuacja?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Naprawde nikt nie korzystal z tego kursu...? :((
ich leider nicht
ja w ogole na kursach sie nie znam :]
OK, więc może krótko:

nauka przebiega standardowo: dostaje się dialog, można go wysłuchać, nagrać się, przeczytać tłumaczenie... później ćwiczy się z SM (o SM jest bardzo dużo informacji na forum angielskim) kolejne słówka.

Właśnie otworzyłam sobie SM Intensiv Deutsch (wyskoczyły mi zaległe powtórki sprzed prawie 500 dni ;)), płyty już nie szukam, mogę przedstawić układ lekcji:

Wprowadzenie
Kolejne dialogi (w międzyczasie osobne "karty" SM ze słówkami)
Nowe zwroty i wyrażenia
Komentarze gramatyczne
Ćwiczenia sprawdzające

Zaczyna się od podstaw, czyli "Guten Tag, Frau Fischer!" itd.

Wszystkie słowa są wielokrotnie utrwalane i powtarzane w różnych kontekstach, dialogi, nastawienie jest na komunikatywność, dialogi od początku brzmią naturalnie.

Trudno mi powiedzieć, na ile SM ID jest skuteczne i czy szybko widać efekty... Żałuję, że zainwestowałam w niego, bo w międzyczasie przeskoczyłam już pewien etap i teraz raczej przydałaby mi się druga część programu (Intensiv Deutsch Nächste Schritte)... choć kiedy przed chwilą otworzyłam ID, i tak trafiłam na nieznajome słówka (np. "z obowiązkową rezerwacją miejsc";)).

Na stronie supermemo.pl podają, że ID to odpowiednik 3-letniego kursu językowego. IDNS to z kolei ok. 3 semestry tradycyjnej nauki, od poziomu B1 do C1 - po czym wnioskuję, że ID pozwala dojść do B1 właśnie.
orientuje sie ktos ile taki kurs kosztuje ? Wszedlem na strone ale nie moglem znalezc;/ I jak myslicie czy kurs Intensiv Deutsch Nächste Schritte bedzie dobra powtorka przed matura ?:D
Dziekuje bardzo! :) Mysle, ze chyba kupie i zobaczymy jak dalej mi pojdzie.
Z tego, co wiem to Intensiv Deutsch kosztuje 99zl, a Nächste Schritte jeszcze nie sa w sprzedazy (?)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa