Rozumienie ze łuchu, jaki program?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam spory problem ze zrozumieniem ze słuchu. Nie ma istnej tragedii, ale jest to chyba coś co sprawia mi największą trudność.

Czy znacie może jakiś dobry program, dzięki któremu można ćwiczyć właśnie rozumienie ze słuchu i to pod kątem matury?
Oczywiście wiem, ze ważne jet oglądanie telewizji niemieckiej, ale jej nie mam. Jesli chodzi o piosenki, to chciałabym się spytać co byście polecali do słuchania. Nie chodzi mi o wszystkie zespoły niemieckie, bo taki temat już był, ale np. jaki zespół śpiewa w miarę spokojnie, bo myślę, że takie coś mogłoby mi się spodobać. A przecież to, co słucham powinno mi się spodobać.

Mam jeszcze sporo czasu do matury, ale najwyższy czas zabrać się do roboty. Nie jestem za bardzo obeznana w tych wszystkich programach. Chodzi mi tylko o rozumienie ze słuchu. Zadania typy maturalnego. Proszę o pomoc. Jak macie jeszcze jakieś skuteczne metody poprawy tej umiejętności to się nimi podzielcie. :]

Z góry thx :)
polecam Profesor Klaus rozumienie ze słuchu, ewentualnie euro +.

pozdrawiam!
Też myślałam o Klausie, posiadam Profesor Klaus - słownictwo i mi się nawet podobało, tyle ze pewnego dnia moje sejwy zniknęły i póki co utraciłam chęć dalszej nauki.

A nie ma ktoś może jakiś jeszcze propozycji? Chcę kupić program, który mi naprawdę pomoże. Będę wdzięczna za wszystkie rady.

Pozdrawiam
A tak przy okazji , czy te zdania sa poprawnie napisane?:

Man kann sich nicht auf allen verlassen.

Ich bereite mich auf den Tod vor.
Kasia, masz maila lub gg?
tak, mam. Jak chcesz to napisz na [email] to wtedy mogę podać ci gg.
To wie może ktoś czy te zdania są poprawne?
Man kann sich nicht auf alle verlassen. (Grammatikalisch korrekt, doch etwas seltsam. Besser: Man kann sich auf niemand(en) verlassen.)

Ich bereite mich auf den Tod vor. (OK. Doch, es wäre schade um Dich! :))
danke Mokotow :)))

I spokojnie, ma tamten świat się raczej nie wybieram. :]
Jeszcze raz dzięki.
danke Mokotow :)))

I spokojnie, ma tamten świat się raczej nie wybieram. :]
Jeszcze raz dzięki.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa