Zauważyliśmy, że masz włączony program do blokowania reklam.
Dzięki wyświetlanym reklamom możemy dostarczać Wam wszystkich materiałów za darmo. Zawsze staramy się, żeby były to materiały najwyższej jakości.
Prosimy, rozważ popieranie i wspomaganie naszej pracy poprzez odblokowanie wyświetlania reklam na naszej stronie. Dziękujemy.

konto w banku

Temat przeniesiony do archwium
Jako, że poprzedni wpis nie rozwiązuje tego problemu. Ponawiam.

"Bo skarpeta", to raz że nie higienicznie, drugi niewygodnie, a trzeci że spotyka się dużo kradzieży na polskiej granicy. Są to nie tylko kradzieże typu, że człowieka obskubią do reszty, gdzie by i tam nie schował, ale również zewnętrzne.. Np podjadą samochodami i wyładują wszystkie bagaże.

Doszłam do wniosku, że najbezpieczniej byłoby się udać do banku i po prostu sobie wpłaciić kasę na konto. Tylko gdzie do banku??? Jeśli w Polsce zakładam konto bankowe "międzynarodowe", to w każdym banku w deutschland-zie będę mogła sobie wpłacić kasę..? Jakoś mi się nie widzi, tzn. nie znam na razie tego mechanizmu funkcjonowania. Jakby ktoś coś wiedział, to proszę o napisanie.

Nie mam na razie czasu jak to posprawdzać. W necie jest wiele tego ponapisywane, zero konkretów. Albo linka do konkretów. No pleas-ka.

btw. w szkole nie uczyli o tym. a zreszto, tam, oni mało co uczą rzeczy potrzebnych do życia.
1
ka$Hana

jakiś głup założył to forum przed dwoma laty, a ty grzebiesz się w starych pisczelach

ka$Hana
1 2
Ale to ważne, mieć taką wiedzę. Przecie kradzieże są i to skale ogromną. No mnie to jakoś mijneło.. Ale, jak się słyszy, że chłopaka okradli który siedział z pół roku za granicą, do tzw suchej nitki. Normalnie, aż człowieka rusza wewnętrznie, co za ludie w tej Polszy żyją. Całe Niemcy przejedziesz i ci nic się niee stanie. A nawet jak ci coś wypadnie, podniosą i oddadzą. A u nas?? Wysypała się kasa gościowi na dworcu, pomogli wszyscy... Wkładając do swoich kieszeni! No zgroza. Wolę czuć się bezpiecznie. Bez względu na tego głupa co to założył.
1
Czy ja się doczekam jakiego dnia, że mi napiszesz co innego..? Coś tam podczaiłam, o co chodzi. Póki co mi wystarcza, znaczy, czuję się nasycona. Więc, bitte bitte, mam dość.

Potrzebuję pomocy, jakieś konkrety, bądź stronkę. Lub opisy sytuacji, jak ktoś może coś do poczytania o kradzieżach na polskiej granicy napisać.
koniec! nie odzywam się do Ciebie!!!

pleas-ka, pleas-ka, chociaż o stronkę z konkretami :))
1
Cytat: niuniel
ka$Hana
a, tam.. wymyślasz jakieś cudactwa i tyle.
1
czy ktoś może wie, o co niuniel-owi może chodzić??? człowiekowi raczej zawsze o coś chodzi, jak się upiera na jakieś słowo. co to jakaś nowa zabawa w zgadywankę? czy co..
może go po prostu denerwuje, że tu piszę;p
nie przestanę.. bo sobie lubię popisać. forum jest dla wszystkich, dla mnie również.
i chcę się nauczyć j.niemieckiego. raczej się w końcu, kiedyś nauczę. teraz jest już 2 lata, jak to rozpracowuję. :) chyba, aż tak źle ze mną nie jest, skoro rozumiem i coś tam skleje w miare poprawnie gramatycznie. no jest lepiej, przecież!
1
ka$Hana
1 2
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa