Organizacja Studiow w Hamburgu

Temat przeniesiony do archwium.
Siemka Wszystkim!! Zglaszam sie z ogromna Prosba, do kogos z was kto moglby mi szczerze pomoc, najlepiej do kogos kto jest w tym doswiadczony :). A mianowicie bardzobym chcialabym rozpoczac studia w HAMBURGU na Uniwersytecie jeszcze w tym roku.Niestety na Sommersemester juz sie nie zalapie. 13 lutego, tego roku zdaje Test DaF, bo w koncu jest on obowiazkowy do podjecia studiow, jako dokument potwierdzajacy znajomosc jezyka. Ale co dalej, jesli oczywiscie uda mi sie go zdac?? Jak sie zabrac do calej tej organizacji?? Jedyny dokument jaki obecnie posiadam to przetlumaczona Mature i Swiadectwo i nic wiecej. Chcialabym sie dowiedziec jak to wyglada ze strony praktycznej, poniewaz stron internetowych naczytalam sie wystarczajaco, ale tak naprawde to nigdzie nie podaja dokladnych info.
może to ci pomoże:
http://www.uni-assist.de/index.php?id=21&ebene=3


i pamiętaj: HH 4ever :D !!
Super, dziekuje za lekka pomoc :) Ty pewnie juz studiujesz na Uniwerku?? A jak jest z oplatami? Bo chyba kazdy kierunek ma inna cene?
I czy jest cos jeszcze na co mam zwrocic szczegolna uwage przy staraniu sie o miejsce?
ja mam jeszcze 1,5 roku LO :P
teoretycznie 500€ za semestr. I możesz to zapłacić po studiach, kiedy masz już źródło utrzymania. I ostatnio słyszałem że na trzecim roku o coś tam można się ubiegać. :)
nie wiem, czy myślimy o tym samym, ale o "coś" można ubiegać się na trzycim semetrze, a nie roku (chyba, że o inne stypendium chodzi ) ;) więcej, szukaj tu: www.daad.de
*trzecim
neee, meine Freundin meinte da eher etwas anderes ;)
Kazde informacje sie ezydadza, wiec piszcie :) Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Brak wkładu własnego