licencjat po NKJO we wroclawiu

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! W tym roku zdaje licencjat po NKJO we wrocławiu na uniwerku. Zdecydowalam sie na językoznawstwo i chcialam zapytac czy wiecie moze jaki zakres materialu trzeba opanowac, moze ktos z Was ma jakies sylabusy z poprzednich lat? Bylabym wdzieczna:) Pozdrawiam
A jakim cudem w ogóle językoznawstwo ja w tym roku też zdaje egzamin licencjacki we wrocku ale do wyboru mam tylko literaturę, gramatykę opisową i landeskunde, a wątpię żeby każde kolegium miało inne egzaminy więc chyba masz złe informację
Moja Droga, to Ty masz nie pełne informacje, bo przedmiot nazywa sie wstep do jezykoznawstwa a w to wchodzi min gr opisowa, ale nie tylko:)
Wiesz co nie jestem pewna bo my jak sie przygotowujemy do tego egzaminu to tylko syntax nic z językoznawstwa
ja tez slyszalam ze egzamin polega glownie na rozbiorze zdan, ale przedmiot nazywa sie wstep do jezykoznawstwa i boje sie ze moze byc cos z teorii, a nie mam zadnego sylabusa ani nic...
hej:) Szukam kogoś, kto mógłby mi dac info na temat egzaminu licencjackiego. Chodzi mi o wstęp do językozn. ( grama) lub Landeskunde. Jak to wygląda?

dzieki za info!
pozdrawiam
Wstęp do językoznawstwa i grama sa razem dostajesz zdanie do rozebrania i rozbierasz tak jak to sie robi na cwiczeniach z gramy opisowej
dzięki:) a czy Ty jestes też we wrocku? Chodzi mi o to, czy te zdania rozkladamy tak jak na opisówce ( mam z p.Książek- Kempa), czy są one jakies super trudne czy takie jak rozkładamy. Czy są jeszcze inne pytania z książki z Buschy lub Engla?

Zdawał ktoś już może ten egzamin?
Gramatyka lub Landeskunde
Dzięki
nie nie ja jestem z nkjo kalisz ale nasz wykladowca z opisówki brał udział w egzaminie jako obserwator. Dostajesz zdanie np z effi briest które ma około 8 linijek i rozkładasz jeżeli sam wiesz o co chodzi to nie zadają innych pytan jezeli jednak nie wiesz czegos to wtedy moga cie dopytac z teorii a jeszcze jest podkreslonych w zdaniu ok 10 wyrazow i musisz powiedziec co to jest.
o dzięki za tak szybką odp. :))) a macie może jakieś przykładowe zdanka? Mówiła wam czy jest to łatwo zdać? Czy raczej tępią?

jezeli masz ochotę, to proszę odezwoj sie na gg

4239470
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie