Hochschulsommerkurs 2008

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!

Otrzymałam stypendium naukowe na wakacyjny kurs języka niemieckiego dla studentów: Bremen: Managment und Wirtschaft (Intensivkurs)6.07.2008 bis 31.07.2008 Chciałabym poznać opinie na ten temat byłych uczestników tego kursu oraz poznać osoby, które wybierają sie na Hochschulsommerkurs w tym roku. Interesuje mnie kwestia, czy trzeba było coś dopłacać, ponieważ u mnie wychodzi, np. Kursgebuehrenzuschuss 200 Euro, z czego wynika, że 400 Euro musiałabym sama dopłacić. Jak to u Was wyglądało? Co musieliście z własnej kieszeni pokryć?

Ewa
Cześć, a mogłabyś napisać,co zrobiłaś,aby dostać takie stypendium? Gdzie się o nie ubiegałaś,jakie dokumenty były potrzebne itp.
Ewa, ze Stipendienzusage wynika, że dostaniesz łącznie 1175 euro. Ta kwota zostanie Ci wypłacona po przyjeździe przez organizatora kursu. Z tych pieniędzy zapłacisz kurs i zakwaterowanie, a reszta zostanie dla Ciebie;)
Cześć Ewa! ja też dostałem w tym roku stypendium DAAD w Bremen ale na kurs Deutsche Sprache, Kultur und Wirtschaft odbywający się w sierpniu (program czasu wolnego na wszystkich kursach organizowanych przez Hochschule Bremen jest taki sam). Łączny koszt stypendium tak jak napisał mój przedmówca wynosi 1175 Euro. Jeśli chodzi o koszt pobytu na stypendium to oprócz ceny kursu i zakwaterowania trzeba będzie doliczyć jeszcze koszty wyżywienia i ewentualnie koszty wycieczek (które nie są wliczone do ceny kursu i każda po ok. 40 Euro). Są to wycieczki jednodniowe i nieobowiązkowe. Myślę, że wszystkie te koszty nie powinny przekroczyć kwoty stypendium albo niewiele ją przekroczyć, choć to zależy też od liczby wycieczek w których będziesz chciała uczestniczyć i ewentualnie innych codziennych wydatków.
pozdrawiam, życzę miłego pobytu :)
Cześć! Dzięki za informacje, ciesze się z takiego obrotu sprawy. Czy jest ktoś kto odbył taki kurs,jakie wrażenia po nim? Stypendium to otrzymałam, ponieważ złożyłam podanie i odpowiednio wypełniłam formularze, wszystkie informacje są na stroni www.daad.pl Polecam!