kurs przygotowawczy DSH

Temat przeniesiony do archwium.
Czy te kursy zawsze są płatne?
Czy warunkiem dostania się na taki kurs, jest dostanie się na studia?
Jeżeli chcę tylko zdać ten egzamin i nie chcę iść na studia, mogę się na to zapisać? Wydaje mi się, że jest to tak jakby pierwszy etap rozpoczęcia studiów, czyli po prostu zapisać się na kurs nie mogę...

Ja studia skończyłam w Polsce i po złożeniu CV w Niemczech, kobieta mi odpisała, że wszystko OK, ale ja swój zawód mogę wykonywać dopiero po zdaniu egzaminu DSH... i teraz mam mętlik. Chciałabym na ten kurs się zapisać, ale z tego co na stronie uniwerka czytałam, to jest to kurs przygotowawczy do studiów, a nie do egzaminu...
Jest tam też napisane, że w chwili rozpoczęcia kursu, otrzymuje się status studenta... Czyli pracy normalnej w takiej sytuacji też szukać nie mogę...

Proszę o odpowiedź.
w demokracji mozesz robic wszystko co ci sie podoba jak tylko na to masz pieniadze,wszystkie kursy sa platne jednde mniej inne wiecej
DSH to jest kurs, który ma sprawdzić Twoją znajomość języka. Jeśli zdasz go na 1 poziomie, wtedy uprawnia Cie on do podjęcia normalnej pracy w niemczech (Twój przyszły pracodawca może od Ciebie wymagać takiego egzaminu), jeśli zdasz go na poziomie 2, wtedy możesz się zapisać na studia w Niemczech i to oznacza, że znasz niemiecki na takim poziomie, żeby poradzić sobie ze studiowaniem, jeśli zdasz go na 3 poziomie, wtedy możesz pracować w zawodzie nauczyciela (np. możesz uczyć angielskiego lub matematyki lub być opiekunem dziedzi niepełnosprawnych itp.). Do egzaminu DSH jest kurs, możesz na niego chodzić lub nie. Warto uczęszczać, bo na kursie zwracają Ci uwagę na to, czego wymagają na egzaminie. Egzamin jest płatny. Jeśli jesteś studentem na wymianie np. Erasmus, wtedy nie płacisz za egzamin.
Pozdrawiam
DSH ist die Abkürzung für "Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber". Die DSH-Vorbereitung findet im Rahmen unseres Intensiv 8-Kurses am Institut Mannheim-Heidelberg statt. Dieses Goethe-Institut ist auf studienvorbereitende Kurse spezialisiert und bietet:
* für Anfänger den systematischen Aufbau der deutschen Sprache innerhalb von 8-10 Monaten mit dem Ziel, die Zulassungsprüfung für den Hochschulzugang (DSH) abzulegen.
* für Fortgeschrittene (B2 - C1) einen ca. 8-wöchigen DSH-Vorbereitungskurs, der jeweils im Februar/März und August/September vor Semesterbeginn stattfindet.

« 

Szkoły językowe

 »

Zentrale Mittelstufenprüfung