Licencjat - literatura (literatura przedmiotu).

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
w tym roku piszę licencjat z literatury, chciałabym skonfrontować w nim Niemców i 2. wojnę, a dokładniej zanalizować problem winy i kary. Mam problemy z literaturą przedmiotu. Czy ktoś orientuje się w tym zakresie i mógłby wymienic mi parę tytułów, w których znalazłabym potrzebne informacje???
Powinnaś (dla mnie) ograniczyć temat dokładniej. "Skonfrontować Niemców i 2. wojnę". Co to dla ciebie znaczy? Konfrontacja z czym? Wina i kara. Czyja wina i czyja kara? Temat jest bardzo obszerny, a "w ciebie i twoje zamiary", jest na podstawie tego wpisu trudno trafić. Literatura jest bardzo obszerna, ale musisz się na czymś skoncentrować. Bo inaczej, to będziej zgaduj-zgadula. Takie jest moje zdanie.
No jeszcze niestety nie wiem, na czym dokładnie chciałabym się skupić, to tkaie moje początkowe przemyślenia. Chciałabym głównie uchwycić to, że byli autorzy, którzy po 2. wojnie światowej ukazują, że Niemcy byli tylko agresorami, byli winni całej tragedii (Borchert - Draussen vor der Tur; Lenz- Deutschstunde), a inni z kolei twierdzą, że również są współofiarami (Im Krebsgang - Grass; Der Vorleser - Schlink). Nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie przedstawienie tych dwóch punktów spostrzegania Niemców podczas 2. wojny, ale póki co nie mam pojęcia jak mogłabym ubrać to w temat, oraz jaką tezę możnaby tu postawić. Dość wcześnie należy oddać literature przedmiotu i podmiotu, więc może coś znacie, gdzie podjęto kwestię niemieckiej winy?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie