Lingwistyka stosowana - UW

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy ktoś ze studiujących na ILS UW mógłby mi powiedzieć, czy zdając na maturze rozszerzony niemiecki i angielski mam szansę tylko na kombinację niem-ang, czy możliwa jest nauka drugiego języka od podstaw (rosyjski lub hiszpański)? Pytam, bo słyszałam, że zdając na maturze tylko te języki to mogę sobie również tylko na nie zdawać (czyli startuje się z obydwoma językami od B2+) :P
A przyznam szczerze, że ten angielski tak średnio mi pasuje - cały świat mówi już po angielsku i wydaje mi się on być przereklamowany (nie chcę urazić tutaj fascynatów tego języka) ;)
Aha, no i jeżeli nie ma innej możliwości w moim przypadku, niż niem-ang, to czy jest może lektorat z trzeciego języka?
I jeszcze jedno: czy mam szansę na ILS UW z podstawowym polskim?
Pozdrawiam,
całkiem zielona maturzystka :D

P.S. Trochę masło maślane mi wyszło z tego wpisu, ale mam nadzieję, że ktoś się połapie, o co mi chodzi ;)
No a po co zdawałabyś ten drugi język na poziomie rozszerzonym, skoro miałabyś się go w ogóle nie uczyć? Przecież to nie miałoby sensu. Jasne, że trzeba kontynuować naukę języków zdawanych na maturze.

Cytat:
cały świat mówi już po angielsku i wydaje mi się on być przereklamowany

If you can't beat them, join them ;) jak chcesz się porozumieć z całym światem? Niemiecki to ledwo trzy kraje Europy ;)

Cytat:
to czy jest może lektorat z trzeciego języka?

Odpłatny na pewno, ale niewykluczone, ze jest bezpłatny. Musiałabyś się dopytać np. w sekretaracie. Ja studiuję tłumaczenia specjalistyczne w IKLA-i (stara Katedra Języków Specjalistycznych - część wykładowców się powtarza/-ła z tymi z ILS-u). Słyszałem, że w tym roku próg na tłumaczenia był wyższy niż na lingwistykę, a to oznacza, że na ILS na pewno można było się dostać z podstawowym polskim i dobrze napisanymi maturami z języków (ja się dostałem na tłumaczenia tylko z jednym rozszerzonym językiem - zarówno polski jak i drugi język podstawowy)

Tu są informacje dotyczące tegorocznych warunków rekrutacji:
Lingwistyka - https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DZ-FL-ILS&kategoria=
Tłumaczenia - https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DZ-FL-JSP&kategoria=
ja studiuję LS na UW i powiem tak: zdając rozszerzone ang i niem masz szanse dostać się na dwie kombinacje: ang-niem/niem-ang. De facto niczym sie one od siebie nie różnią, dopiero na III roku gdy przychodzi do pisania pracy licencjackiej to pisze sie ją w tym 'pierwszym' języku, ale ponoć jeśli ma się wcześniej lepsze oceny z tego drugiego to można to zmienić:)

Co do lektoratów-masz mozliwosc uczenia sie trzeciego jezyka bezpłatnie na jakim poziomie chcesz. Ogólnie wygląda to tak, że internetowy system przyznaje Ci automatycznie 240 żetonów o nazwie 'lektorat' do wykorzystania przez 3 lata studiów. Lektorat roczny (2x1,5h w tyg głównie) kosztuje 60 żetonów ;) wiec póki je masz to mozesz je wykorzystywac i chodzić bezpłatnie, dopiero jak Ci ich zabraknie, lub bedziesz chciała chodzic na wiecej lekrotatów, to musisz dopłacać. Ale i tak ceny w porównaniu ze szkołami językowymi są niskie :). No, tylko żeby nie było tak rózowo to warto wspomnieć, że studiując LS ma sie taki plan zajęć, że naprawdę ciężko znaleźć cokolwiek, co by Ci do niego pasowało xD ja np. myślałam o lektoracie ale żaden z interesujących mnie nie pasował do mojego planu zajęć. No ale cóż, takie są uroki studiowania LS, przynajmniej na I roku xD

A co do podstawowego polskiego-oczywiscie że masz szanse, ja sie dostałam z podstawowym ;) chyba ze coś zmienią w zasadach rekrutacji, ale nie sądze...
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

« 

Pomoc językowa